вівторок, 17 січня 2012 р.

МЕМОРАНДУМ Коаліції НУО Тернопільщини «Де ви, гроші на дороги?»

Коаліції НУО Тернопільщини «Де ви, гроші на дороги?»
Тернопіль 13 січня 2012 р.

Ми, представники громадських об’єднань м. Тернополя свідомі того, що заради побудови відкритого демократичного громадянського суспільства, котре б забезпечувало захист прав і свобод, необхідно консолідувати наші зусилля. Демократія відрізняється від інших моделей суспільного устрою високим рівнем громадянської свідомості та участю громадян у процесах державотворення. Для нас близькі та зрозумілі суспільні та соціальні проблеми нашого регіону, котрих чимало. Однією з найгостріших проблем Тернопільської області, та й взагалі цілої України, були і залишаються дороги, особливо в межах населених пунктів. Жахливий стан доріг та вулиць – це те, від чого потерпає практично кожен. Природно, що люди повинні знати, як відбувається розподіл та використання відповідних кошті в такому важливому для місцевих громад питанні.


 Згідно нової редакції Податкового кодексу кошти на утримання комунальних доріг спрямовуються у місцеві бюджети у вигляді субвенції з державного бюджету, причому право на розподіл цих коштів закріплювався тепер виключно за обласними держадміністраціями без погодження з депутатами обласних рад. Зробити так, щоб місцеві громади знали, кому, на що і в яких обсягах виділяються кошти, а також наскільки ефективно вони витрачені, як виявилось, не так просто. І залишатись осторонь ми не маємо права.
Даний меморандум коаліції НУО «Тернопільщини» «Де ви,гроші на дороги?»
(далі – Меморандум) укладається між «Сторонами», які усвідомлюючи необхідність системних змін та реформ у громадському житті; бажаючи активізувати місцеві громади для негайного посилення відповіді на суспільні та соціальні виклики, керуючись необхідністю виробити механізми координації дій неурядового сектору в реформуванні місцевого самоврядування та залучення до участі якомога більшої кількості громадян, організації інформаційно-просвітницької кампанії серед представників територіальних громад Тернопільщини, керуючись принципом доцільності об’єднання зусиль для досягнення поставленої мети, домовилися про наступне:
1. Метою Меморандуму є координація спільних дій по забезпеченню реалізацію права громадян на доступ до інформації про розподіл та використання на місцевому рівні коштів субвенції з державного бюджету, а також коштів з транспортного збору, які повинні спрямовуватись на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах Тернопільської області
2. Даний меморандум актуальний також і в контексті дії нових законодавчих норм, які містять, зокрема, Закони України «Про доступ до публічної інформації» та «Про інформацію», і повинні забезпечувати доступ громадян до інформації про діяльність органів центральної та місцевої влади та самоврядування. Для досягнення поставленої мети Сторони погоджуються співпрацювати в реалізації спільних проектів шляхом:
• Сприяння у проведенні інформаційно-просвітницької кампанії;
• Надання необхідної інформації для розміщення на власних інформаційних ресурсах;
• Участі та організаційної допомоги в проведенні заходів спільних проектів;
3. Сторони будуть докладати всіх можливих зусиль для подальшого розвитку взаємовигідного співробітництва та забезпечення залучення до нього широкого кола учасників на регіональному та місцевих рівнях.
4. Меморандум є підставою для укладання окремих конкретних договорів про спільну діяльність, якщо Сторони визнають це необхідним. Сторони будуть проводити регулярні консультації для обговорення узгоджених дій, спрямованих на покращення якості співпраці.
5. У ході консультацій також можуть розглядатися поточні та перспективні питання взаємодії Сторін. У разі необхідності або надзвичайних ситуацій, Сторони будуть проводити спеціальні консультації, місце, терміни проведення, а також порядок денний будуть узгоджуватися додатково.

ТМГО "Адаптаційний чоловічий центр"
ТМО "Нівроку"
ТОМГО "Сокіл Свободи"
ТОМГО "Спілка молодіжного самоврядування"
ТММГО АЗПіСМ "Дружба"
БФ "Наше майбутнє"
ТММГО "Файне місто"
ТМГО "Тернопільський міський рок-клуб"
ТМГО "Товариство дружби Тернопіль - Тирасполь"

Немає коментарів:

Дописати коментар