вівторок, 1 листопада 2016 р.

Про збереження зелених зон

9 листопада 2016 року об 11.00 у вестибюлі головного корпусу Тернопільського національного педагогічного університету імені В. Гнатюка, за адресою: вул. Максима Кривоноса, 2, м. Тернопіль, відкриється фотовиставка «Думайдан – 2016: фотомиті», присвячена попереднім підсумкам проекту «Думайдан – 2016: збереження зелених зон у містах і селищах».

Виставка триватиме два дні, 9-10 листопада (з 9.00 до 18.00, без перерви на обід).
Відвідувачі виставки побачать кращі фотографії харківського екологічного активіста Олега Перегона, який брав участь у захисті місцевого лісопарку від вирубки перед ЄВРО-2012; фотографії занедбаних історичних парків Тернопільщини Олександра Степаненка, фотоісторії журналіста УГСПЛ Олега Шинкаренка, активістів Тамари Харчилави, Нінель Суслової та Олександра Чеботарьова про мирні протести на Київщині, серед яких: захист від вирубки орнітологічного заказника місцевого значення «Пірнівський», протести проти ліквідації озера Качине в Дарницькому районі міста Києва та проти вирубки парку «Чорний Гай» в Ірпені.
Одна із представлених на фото історій: весною 2016 року загострився річний конфлікт щодо озера Качине на Позняках. Забудовник ЖК "Житлоінвестбуд-УКБ" вирішив засипати озеро і побудувати там багатоповерхівку. Через декілька місяців забудовник звернувся до суду та почав вимагати від екологічних активістів та місцевих мешканців близько 200 000 гривень нібито за те, що вони перешкоджали йому засипати озеро.
Також командою проекту «Думайдан – 2016: збереження зелених зон у містах і селищах» буде надано до обговорення присутніх бачення змін до українського природоохоронного та містубудівного законодавства, що покращить ситуацію у цій сфері.
Захід у Тернополі проводиться за підтримки Посольства Швеції в Україні, Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA та Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.

Немає коментарів:

Дописати коментар