вівторок, 24 січня 2012 р.

Регіональні координатори "Відкритий уряд"


У вересні 2011 року Україна приєдналася до багатосторонньої ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», що була започаткована Президентами США та Бразилії. Громадські організації вирішили допомогти Уряду виконати взяті на себе зобов’язання щодо сприяння прозорості державного управління, залучення громадян до цього процесу, боротьби з корупцією та використання нових технологій в процесах держуправління, створивши Громадське Партнерство на підтримку впровадження в Україні ініціативи «Відкритий Уряд». А для координації роботи ініціативи на місцевому рівні із числа членів Партнерства було створено мережу її регіональних координаторів. Установча зустріч мережі відбулася 16-17 січня під Києвом.


Під час зустрічі регіональні координатори мали змогу отримати детальну інформацію про ініціативу «Партнерство Відкритий Уряд», ознайомитися з пропозиціями громадських експертів до проекту Національного плану із впровадження цієї ініціативи в Україні, обговорити, що конкретно можуть зробити інститути громадянського суспільства, аби згадана ініціатива була успішно реалізована. Як зазначив Олексій Хмара, президент Творчого об’єднання «ТОРО» - Контактної групи в Україні Transparency International, важлива роль у належному впровадженні ініціативи «Партнерство Відкритий Уряд» покладається на регіональних координаторів. Адже саме вони мають донести до широкої громадськості інформацію про ініціативу «Партнерство Відкритий Уряд», постійно збирати та аналізувати пропозиції до Національного плану, комунікувати з органами місцевої влади та надавати консультації по впровадженню ініціативи.
З цією метою регіональні координатори спільно виробили план дій на найближчі чотири місяці. Реалізувати його допоможуть інформаційно-комунікаційні майданчики, що з 23 січня вже діють по всій території України та координуються Секретаріатом Громадського Партнерства. А вже з 1 лютого починає свою роботу всеукраїнська «гаряча лінія», консультанти якої надаватимуть вичерпну інформацію щодо ініціативи «Партнерство Відкритий Уряд» (тел.044 360 52 42). Окрім того координатори вже розпочали збір кращих регіональних практик у впровадженні окремих компонентів ініціативи «Партнерство Відкритий Уряд».
Вже зараз Громадське Партнерство на підтримку впровадження в Україні ініціативи «Відкритий Уряд» адвокатує на рівні Кабінету Міністрів України зібрані регіональними координаторами пропозиції до Національного плану. Окрім того силами Громадського Партнерства буде підготовлено незалежний звіт організацій громадянського суспільства щодо впровадження ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд». Його англомовна версія буде доступна і для міжнародних партнерів України.
Вся інформація про діяльність Громадського Партнерства на підтримку впровадження в Україні ініціативи «Відкритий Уряд» доступна за посиланням:http://www.toro.org.ua/ogp/. Діяльність Громадського Партнерства фінансово підтримується Міжнародним фондом «Відродження» в рамках проекту «Сприяння Уряду України в належному впровадженні ініціативи «Партнерство Відкритий Уряд». Перший етап», що реалізується Творчим об’єднанням «ТОРО»

Довідково: Партнерство «Відкритий уряд» (анг. Open Government Partnership) – це багатостороння  ініціатива, офіційно запроваджена 20 вересня 2011 року. Її пріоритетами є: а) забезпечення виконання урядами конкретних зобов’язань щодо сприяння прозорості державного управління; б) залучення громадян до участі в процесах державного управління; в) боротьба з корупцією; г) використання нових технологій для покращення державного управління.
Для того, щоб стати членом ПВУ, країни повинні прийняти Декларацію «Відкритого уряду» на рівні представників урядів, надати національний план дій, розроблений за участі представників громадянського суспільства, до березня 2012 року та погодитися на незалежне оцінювання результатів своєї діяльності. До ініціативи вже приєдналися 50 країн світу, включно з Україною.
До Громадського Партнерства на підтримку впровадження в Україні ініціативи «Відкритий Уряд» входять 47 недержавних організацій та 13 індивідуальних членів. Функцію Секретаріату Партнерства виконує Творче об'єднання «ТОРО» (Контактна група у Україні в Україні Transparency International). У Тернопільській області реігональний координатор - Володимир Ханас khanas.volodymyr@gmail.com

Немає коментарів:

Дописати коментар