четвер, 24 липня 2014 р.

Книга про Тернопільсько-Зборівську архиєпархію УГКЦ

У видавництві ТОВ «Новий колір» вийшла з друку монументальна та унікальна книга «Тернопільсько-Зборівська архиєпархія УГКЦ. Парафії, монастирі, храми. Шематизм».
У вступних розділах подано короткий загальний нарис становлення християнства в Україні, розвиток греко-католицької конфесії на теренах Тернопілля, а  для повноти інформації додано шематизм – список духовних осіб із найважливішими даними про них, у тому числі монахів і монахинь, зайнятих на даний час службою в греко-католицьких храмах.

У кожній статті простежується історія парафій, церков, монастирів, архикатедрального собору та Марійського Духовного Центру від  витоків до сьогодення, шляхи, які пройшла Церква в часи гонінь та переслідувань, перебування її у підпіллі. Детально описано відродження парафій та храмів у роки незалежності України. Саме цей період – часи сьогодення –  проілюстровано яскравими світлинами, що дозволять читачеві побувати всередині храму, побачити його зовні, ознайомитися з парафіянами і їх душпастирями. 
Керівник проекту і науковий редактор – професор Ярослав Стоцький, художні дизайнери – Володимир Бурдяк і Юлія Ковбасіста, технічний редактор – Тетяна Червінська, також до редакційної ради входили архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ Кир Василій Семенюк, протосинкел о. Андрій Романків, синкел о. доктор Віталій Козак, директор видавництва «Новий колір» Богдан Куневич.
Книга (520 сторінок формату В4) буде цікавою не тільки для духовенства і парафіян УГКЦ, але й для інших конфесій, а також для науковців, які досліджують історичні, релігієзнавчі, теологічні та краєзнавчі аспекти.
Ярослав Білоскірківський.

Т. моб. 0974846498.

Немає коментарів:

Дописати коментар