пʼятниця, 11 серпня 2017 р.

В Дністровському каньйоні буде туристичний кластер?

Нещодавно на Тернопільщині з робочим візитом побував заступник Міністра екології та природних ресурсів Василь Полуйко. У рамках візиту він зустрівся з головою Тернопільської обласної державної адміністрації Степаном Барною та начальником управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації Орестом Сінгалевичем.

Учасники зустрічі розглянули широкий спектр питань практичної реалізації Державної стратегії екологічної політики в Тернопільській області. Значна увага була приділена подальшому розвитку та розширенню природно-заповідного фонду області.
Під час зустрічі із заступником міністра екології та природних ресурсів очільник області висловив подяку міністерству за допомогу у вирішенні питання із реконструкцією біологічних каналізаційних очисних споруд Чорткова та виділенні у поточному році для цих потреб більше 16,5 млн. гривень з Державного фонду охорони навколишнього природного середовища.
Не залишилися поза увагою заступника міністра й питання діяльності установ природно-заповідного фонду області, зокрема, національного природного парку «Дністровський каньйон». Відтак, Василь Полуйко та начальник управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації здійснили поїздку в Заліщики, де зустрілися з колективом національного природного парку «Дністровський каньйон». Там же обговорили аспекти практичної діяльності національного парку, перспективи його розширення та труднощі, які на сьогодні не дають в повній мірі виконувати завдання, що стоять перед установою. Зокрема, це питання надання національному парку земельних ділянок у користування, розроблення проекту організації території та недостатності коштів на добудову офісу парку.
За результатами зустрічі, заступник міністра пообіцяв максимальне сприяння з боку Міністерства у якнайшвидшому вирішенні згаданих питань. Крім цього, він висловив підтримку ідеї створення на базі національного природного парку «Дністровський каньйон» туристичного кластеру, що на його думку, сприятиме задіяню рекреаційних можливостей парку у туристичній галузі, допоможе покращити фінансовий стан установи, буде значно популяризований НПП «Дністовський каньйон», а також це допоможе підвищувати інвестиційну привабливість області.
Туристичний кластер - це привабливо. Але чомусь учасники нарад і зустрічей жодного слова не сказали про небезпеку будівництва каскаду ГЕС  на Дністрі? Замилюють очі можливим кластером? Хіба розвиток туризму - головне завдання НПП?
Фото Світлани Шелест

Немає коментарів:

Дописати коментар