пʼятниця, 3 січня 2025 р.
“Вони дивляться на нас з неба…”
Документальний фільм “Вони дивляться на нас з неба…” представили у Тернополі 26 грудня. Дебютна стрічка режисерки Тетяни Скиби розповідає історії полеглих Героїв Володимира Вітіва та Василя Мармуса – синів учасників славнозвісної “Росохацької групи” повідомляє кореспондент "Терену" Дмитро Юрас
Мусимо пам'ятати всіх і кожного. Бо пам'ять – це те, що відрізняє цивілізацію і антицивілізацію. Це робота кожного з нас, кожного, хто має пам’ять і розуміє, для чого ця пам'ять потрібна… Найприскіпливіші глядачі - це, звичайно, родина, близькі, друзі, знайомі, – каже продюсер фільму Володимир Ханас.
Фільм вже показали у Росохачі Чортківської громади. На прем'єру у Тернополі прийшов батько одного з героїв стрічки Василя Мармуса. Володимир Мармус був керівником “Росохацької групи”, його син – учасник російсько-української війни, де хоробро боронячи Батьківщину, загинув у вересні 2022 року.
Цей фільм – це маленька частинка тієї всієї історії, яку ми зараз переживаємо в особі батьків цих воїнів і самих воїнів. Цей біль зараз переживає вся Україна, на кожному кроці. Це болюча рана на кожній родині… Він мав продовжити рід. Так вийшло, що в родині народжувались самі дівчата. Він мав ще породити сина. Але не склалося… Мене болить. Але з іншого боку, я вважаю, що, видно, то була потрібна жертва. Боротьба йде не на життя, а на смерть. І нам немає куди діватися, доводиться платити будь-яку ціну…, – каже батько Героя Володимир Мармус.
Василь Мармус був талановитим музикантом та актором. Збереглося багато його здобутків, оцифрування яких продовжується. Частину цих матеріалів показали у фільмі. А після прем’єри юна бандуристка Наталя Любінська виконала свою власну пісню, яка перегукується з долею полеглого Героя.
Володимир Вітів, як і Василь Мармус, уродженець Росохача. Його батько – Петро Вітів був учасником “Росохацької групи” і саме він передав сину розуміння значимості нашої незалежності. Володимир став на захист країни добровольцем у березні 2022 року. У травні 2023 загинув, виконуючи бойове завдання.
Режисерська робота над фільмом розпочалася майже рік тому, а основні зйомки в травні цього року. Далі фільм очікує показ на місцевому телеканалі та у навчальних закладах.
Після різдвяних канікул в межах кіномарафону “Синьо-жовта стрічка” будемо показувати цей фільм в навчальних закладах не лише Тернопільщини, а й за її межами. Також думаю, що будемо пропонувати стрічку на кінофестивалі, – говорить Володимир Ханас.
Гладачі, які прийшли на фільм, розчулені історіями його героїв.
Розчулена, вражена… Важливо було бачити історію наших хлопців, проживати її. Цінно і радісно, що є такі чоловіки. І боляче, що віддають своє життя, що їх немає поряд. Дуже змішані почуття – від гордості до болю. Приємно бачити, що нам є чим пишатись, як виховують своїх дітей, синів, як вони багатосторонньо зростають, – каже глядачка Олена Шевченко.
Нагадаємо, понад 50 років тому на Тернопільщині вперше за радянських часів підняли синьо-жовтий прапор. Це зробили відважні юнаки із села Росохач у ніч з 21 на 22 січня 1973 року. Вони вивісили стяги у Чорткові над рядом установ і розклеїли патріотичні листівки.
На фото Терену Бандуристка Наталя Любінська виконує авторську пісню
Підписатися на:
Дописати коментарі (Atom)
Немає коментарів:
Дописати коментар