середа, 12 січня 2011 р.

Звернення редакції інформаційного агентства "Поряд з вами" за фактом обшуку і вилучення техніки у журналіста Олени Білозерської @bilozerska

Звернення редакції інформаційного агентства "Поряд з вами" за фактом обшуку і вилучення техніки у журналіста, київського координатора і співзасновника агентства Олени Білозерської.

Це дуже сумно, колеги. Влада перестала звертати увагу на те, що в цій країні є журналісти і є закони, які забороняють втручання в їх професійну діяльність. "Свої" судді виписують постанови на обшуки, не замислюючись про те, що самі стають злочинцями.

Я нагадаю, що закон про соціальні гарантії журналістів статтею 17 передбачає відповідальність за будь-які дії, спрямовані на перешкоджання їх законній діяльності.

Ця ж стаття забороняє затримувати, заарештовувати і вилучати техніку і матеріали.

171 стаття Кримінального Кодексу за переслідування журналістів передбачає строк до п'яти років позбавлення волі.

Існує також внутрішній Наказ МВС № 88 від 23 березня 2010 р. Пунктом 3.4 він передбачає в разі вчинення протиправних дій стосовно представників засобів масової інформації забезпечення негайного прибуття керівників ГУМВС, УМВС, відповідних підрозділів по зв'язках із громадськістю з метою здійснення контролю за дотриманням прав журналістів. А також термінову доповідь про такі події Міністру внутрішніх справ України.

Як бачимо, на допомогу журналістам видано безліч нормативів. При цьому, правоохоронці роблять вигляд, що ціх норм або не існує, або (у самому крайньому випадку) вони починають стверджувати, що журналіст у той самий, проблемний, момент... не є журналістом, не має редакційного завдання, не працює на редакцію і т.д. - будь-яке подібне твердження насет в собі єдину мету, оголосити журналіста безправної мавпою.

Так неодноразово заявлялося правоохоронцями на пресконференціях, таку відповідь з генпрокуратури отримала депутат Ірина Геращенко на депутатський запит щодо на обшуків та допитів журналістів, пов'язаніх з їх професійною деятельстью.

Ось і сьогодні, ми знов опинилися на межі, коли правоохоронці, керуючись лише рішенням судді (апріорі незаконним), проводять вилучення у журналіста Білозерської всого комп'ютерного обладнання (сканерів, принтерів, модемів), фотоапаратів, мобільних телефонів. Вилучають техніку у журналіста, чудово розуміючи, що залишають його без роботи, без очей і без рук.

Редакція інформаційного агентства "Поряд з вами" заявляє протест на дії київської міліції, закликає колег приєднатися до протесту і змусити наділених владними повноваженнями чиновників дотримуватися законів держави, в якої живуть. Ми закликаємо також і народних детутатів України припинити владне беззаконня. Ми вимагаємо від Прокуратури прокинутися і своїма повноваженнями і обов'язками роз'яснити чиновникам про існування в цій країні Закону та сурової крімінальної відповідальності за його порушення.


--
З повагою,
Олекciй ЯРОСЛАВЦЕВ,
головний редактор IA "Поряд з вами",
http://www.poryad.com

Немає коментарів:

Дописати коментар