четвер, 28 липня 2016 р.

Чергові обіцянки міської влади

Станом на 2015 рік у комунальній власності Тернополя знаходиться 3479 об’єктів нерухомого майна, доходи від оренди яких складають близько 8 млн. грн. на рік до міського бюджету.
         Проте, яке саме комунальне майно здається в оренду, кому і за яку ціну – жителям міста, на жаль, невідомо. Адже вже понад 5 років Тернопільська міська рада не може виконати  пункт 6.2.4 Статуту Тернополя, що передбачає оприлюднення Реєстру нежитлових приміщень комунальної власності, які можуть бути передані в оренду чи знаходяться в оренді на сайті міської ради (http://www.rada.te.ua/normativnie-dokument/proekt_statutu_gromadi/10633.html).

         На таке ігнорування владою досить важливої норми громада відреагувала петицією.
         Протягом місяця на сайті Єдиної системи місцевих петицій тривав збір підписів електронної петиції про розміщення на сайті міської ради реєстру комунального майна, ініційованої ГО «Експертно-аналітична група «Акцент» (http://e-dem.in.ua/ternopil/petition/view/382)
         Про те, чому так важливо виконати цю вимогу говорить голова ГО «Експертно-аналітична група «Акцент» Богдан Малиняк: «Насамперед зменшиться корупція у сфері управління комунальним майном. По-друге, це забезпечить громадян повною та об’єктивною інформацією про відносини у сфері комунальної власності. По-третє, для малого і середнього бізнесу буде розширено можливості для оренди необхідних об'єктів. Крім цього, зростуть доходи міського бюджету від оренди»
         Не зупинило громадян навіть порушення мером міста правил під час гри (Сергій Надал видав розпорядження, яким збільшив кількість необхідних зібраних підписів для розгляду петиції з 250 до 300, та скоротив терміни з 90 до 30 днів. І не зважаючи на те, що згідно Конституції закон не має зворотної дії в часі, дане розпорядження застосували і до цієї петиції, при тому що збір підписів вже тривав).
         Але громада виявилась небайдужою до цього питання, необхідну кількість підписів зібрали, а минулого тижня отримали відповідь на петицію.
         На жаль, 5 років своєї бездіяльності щодо цього питання міська рада так і не пояснила. Не зважаючи на те, що цій вимозі статуту вже півдесятка років, лише у травні 2015-го року виконавчим комітетом Тернопільської міської ради було прийнято рішення №509 «Про ведення Реєстру нежитлових приміщень комунальної власності, які можуть бути передані в оренду чи знаходяться в оренді», а вже в грудні 2015 надане протокольне доручення сесії Тернопільської міської ради №7/3/185 щодо створення публічного реєстру комунального майна міста Тернополя. Але пройшло вже 7 місяців від надання цього доручення – а результат так і відсутній. Натомість чиновники міської ради додумались звинуватити ГС «Рада бізнесу Тернопілля», в тому, що вона не надала практичних пропозицій чи зразків програмного забезпечення для ведення такого реєстру.
         З такою позицією чиновників важко погодитись, адже якщо реєстр вже ведеться в паперовому вигляді, то для того, щоб розмістити тану інформацію на сайті Тернопільської міської ради не обов'язково мати спеціальне програмне забезпечення. Зараз важливо виконати норму Статуту і розмістити Реєстр на сайті у тій формі, яку має в наявності Тернопільська міська рада. А вже далі наявну форму можна удосконалювати, тобто створювати окремі підрозділи, і навіть сайт.
         Формальним результатом Петиції є доручення міського голови Сергія Надала від 30.06.2016 р. вивчити питання створення сайту з переліком об’єктів комунальної власності.
         «З цією метою проведено роботу по вивченню та ознайомленню з відповідними інформативними сайтами різних міст України, приватних структур, а також розроблено модель-схему розміщення інформації та її наповненість. Після узгодження усіх технічних та фінансових питань щодо реалізації даного проекту, на сайті Тернопільської міської ради планується створити додаткову колонку з назвою «Майно комунальної власності» з посиланнями на різносторонню інформацію по об’єктах комунальної власності» - вказано у відповіді на петицію.
          Громадськість сподівається, що такі обіцянки чиновники Тернопільської міської ради виконають оперативно і Реєстр буде розміщено впродовж третього кварталу цього року.
         А ініціатор петиції, ГО «Експертно-аналітична група «Акцент»  залишає за собою право здійснювати моніторинг і контроль виконання норм Статуту територіальної громади Тернополя та вказаного доручення міського голови.
         Скільки ще часу потрібно міській владі для того, щоб виконати вже чинну норму Статуту - не зрозуміло, оскільки у відповіді не зазначено будь яких термінів - лише загальні наміри. В цій ситуації вирішальне слово за Тернопільською громадою. Якщо вона перестане бути байдужою до того, як місцева влада розпоряджається її власністю - цей день настане дуже швидко.
     «Експертно-аналітична група «Акцент» буде докладати зусиль для підвищення прозорості у сфері комунальної власності та місцевих фінансів та про свої наступні кроки у цьому напрямку інформуватиме на свої сторінціhttps://www.facebook.com/ngo.accent.

Немає коментарів:

Дописати коментар