пʼятниця, 29 травня 2015 р.

Прокуратура забула, з чиїх податків отримує заробітню плату...

Власники великих підприємств Тернополя обурені діями обласної прокуратури, яка вже вісім років «кришує криміналітет», усіляко приховуючи явні фальсифікації, зокрема у справі Віталія Сороколіта. 28 травня терпець у бізнесменів увірвався і вони вирішили особисто поспілкуватися з представниками прокуратури.Прокуратура, за звичкою, спробувала «нагодувала байками» двадцятьох членів Громадської спілки «Рада бізнесу Тернопілля» на плановому прийомі громадян Заступником прокурора Тернопільської області Галицьким Олегом Васильовичем.
Бізнесмени, які щомісяця сплачують до бюджету міста сотні тисяч, а то й мільйони  гривень податку, хочуть чесно працювати на теренах Тернопілля, без потреби «домовлятися».  Апелювали до совісті заступника прокурора області та навіть нагадували, що він – слуга громади (яка сплачує податки до бюджету), а тому зобов'язаний працювати чесно.
В загальному у відвідувачів були вимоги:
  1. пояснити на яких підставах закривають кримінальне провадження, в якому наведені явні факти фальсифікацій цілої ланки держслужбовців та посадових осіб,
  1. звільнення з посад людей, причетних до фабрикування доказів і приховування злочинів проти людини, яку незаконно утримували за ґратами та вже вісім років намагаються заплямувати в судах.
- Я хочу нарешті, щоб очистили моє ім'я, честь та гідність, а також покарали винних, - каже голова ГС «РБТ» Віталій Сороколіт. – Ні, я не бажаю нікому потрапити за ґрати – мене там незаконно утримували шість місяців і добре знаю, що це таке. Достатньо лише, щоб перевертнів у погонах звільнили із займаних зараз високих посад.
Підприємців хвилює, що ситуація із Віталієм Сороколітом може повторитися з кожним із них. Адже восьмирічна тяганина по судах та всеможливих інстанціях для нього почалася із небажання дати хабара в обмін на «впливові плечі». Тому вони й прийшли в прокуратуру, аби вимагати відставки осіб, через яких родина Сороколіт пережила незаконне затримання, ув'язнення та клінічну смерть годувальника, восьмирічну тяганину по судах та заплямоване ім'я.-                  Наші юристи вивчали справу Віталія, ми вникали в неї, підтримували його в судах. І ми об’єдналися – тепер ця справа вже стосується кожного з нас. Ми розуміємо, яка була система, і що покарати всіх нереально. Але є ключові люди, які винні в фальсифікації - вони й повинні бути звільнені. Ми використаємо усі свої юридичні і фінансові можливості, аби не допустити, щоб в Тернополі коїлося таке беззаконня, - впевнено виступали підприємці.Під час особистого прийому громадян Заступником прокурора Олегом Галицьким, було неодноразово озвучено звинувачення йому у тому, що він говорить неправду. На це він сухо та завчено відповідав: «Напишіть заяву. Я вам дам офіційну відповідь. У разі незгоди з відповіддю, ви маєте право оскаржувати її в суді». Таке небажання бути чесним та відкритим перед громадою, а натомість автоматичне повторення мантри про паперовий діалог та потенційні зустрічі в судах, наштовхує на думку, що прокурори явно отримують певну вигоду чи навіть винагороду від суддів за кожну доведену до них справу…
Звичайно, що серйозні бізнесмени - власники сотень і тисяч робочих місць – були обурені небажанням прокуратури відновлювати довіру в чесність та законність її дій.
Після зустрічі із прокурором підприємці мали ділову зустріч із головою обласної державної адміністрації Степаном Барною. Із ним обговорили результати візиту до прокуратури та домовились про спільний план дій.Голова ОДА пообіцяв, що про ситуацію доповість Президенту України, та наступного тижня особисто проведе спільну зустріч підприємців та керівництва обласної прокуратури.

Немає коментарів:

Дописати коментар