четвер, 14 квітня 2016 р.

У Плотичі хочуть закрити туберкульозну лікарню

12 квітня у селі Плотича Тернопільського району відбулася зустріч громади села із головою Тернопільської обласної ради Віктором Овчаруком, його заступником та новим головним лікарем закладу для хворих на туберкульоз, який розташований у цьому селі. Люди зібралися, щоб обговорити питання закриття лікарні та перетворення її у хоспіс.

Лікарню вирішили змінити на хоспіс депутати Тернопільської обласної ради черезнедостатню завантаженістьзменшення кількості хворих на туберкульоз та нераціональневикористання коштівВидавати заробітну плату працівникам закладу, коли хворих переводять у смт. Березовиця, влада не бачить сенсу.
Обурення мешканців села викликало не стільки рішення депутатів, скільки те, що ніхто з ними не радився.  Адже біля закладу розташована школа, дитячий садок і футбольне поле, де проводяться змагання для дітей та різноманітні святкування. Батьки проти, аби діти бачили людей, котрі знаходяться у передсмертному стані.
Жителі цікавилися у чиновників, чи будуть дотримані санітарні норми, чи відбуватиметься благоустрій парку, чи контактуватимуть діти із хворими, чи буде проведено ремонт закладу і т.д. Голова обласної ради Віктор Овчарук запевнив, що у статуті новоствореного закладу чітко прописані критерії, за якими допускатимуться у хоспіс пацієнти з онкологічними хворобами, які не несуть загрози поширення інфекцій.
Головним каменем спотикання на зустрічі стало фінансування. На сьогодні надаються державні субвенції для створення та ремонту хоспісів, яких, до речі, у Тернопільській області поки не відкрили.
Рівень захворюваності на туберкульоз впав, а після реформування ми залишаємо усіх людей на їхніх робочих місцях. Таким чином, жителі не будуть втрачати заробітні плати”, - додав Віктор Овчарук.
Лікувальний заклад та прилегла територія є комунальною власністю, яка належить Тернопільській обласній раді. Деякі жителі запропонували передати майно на баланс сільської громади. Проте, в. о. сільського голови Плотичі заперечив: “Утримувати лікарню коштує 3 млн. грн. на рік при тому, що бюджет села - 500 тисяч грн. Ми не зможемо фінансувати її”.
Заступник голови обласної ради Любомир Крупа зазначив, що не лише держава, а й громадські організації готові виділяти кошти на заклади цього типу. Він повідомив, що бюджет обласної ради наразі не в змозі покрити ремонт аварійної будівлі та заробітні плати. Це можливо зробити лише завдяки залученню коштів ззовні.
Зрештою, влада та жителі села домовились створити робочу групу, яка працюватиме над змінами в статуті хоспісу і наглядом за відкритістю діяльності його керівництва. Проте, дехто надалі наполягав залишити ту ж саму лікарню. Аудиторія поділилась на дві частини: одні хотіли отримати заклад у розпорядження громади, а інші - погодитись на хоспіс. До кінця зустрічі так і не було досягнуто спільного бачення вирішення проблеми.

Марія Іщенко,
Член всеукраїнської ініціативи “Активна громада”

Немає коментарів:

Дописати коментар