вівторок, 18 травня 2021 р.

Чи є російські тролі серед ваших друзів?


 Жертва насильства ветеранів АТО, інвалід строкової служби, полковник генштабу ЗСУ... А які російські тролі є серед ваших друзів в соцмережах?
Хоча у квітні цього року повномасштабного вторгнення московської орди на територію України не відбулось, ситуація спричинила традиційний сплеск активності ольгинських «спеціалістів» в соцмережах. З іншого боку – це зручна нагода виловити парочку російських найманців та оцінити, що ж нового придумала пропагандистська машина ворога.

Очевидно, що традиційні ботоферми вже не приносять росіянам бажаного результату. Тому в роботу включились так звані «тролі». Детальніше про цих роботу цих тваринок можна почитати тут «Сповідь інтернет-троля: виводимо жертву на новий рівень агресії» .






Якщо коротко – робота троля набагато складніша, ніж в звичайного ботовода. Він не просто забезпечує лайки або коментарі, а створює власну унікальну історію. І чим вона емоційніша – тим краще, бо ціль тваринки – розвести аудиторію на максимально сильні емоції: співчуття, жаль, ненависть, страх.

Для прикладу, фейковий полковник генштабу «Михайло Громов» свідомо провокує справжніх військовослужбовців на ненависть до своїх командирів, поширюючи російську пропаганду як власну точку зору.

Анонімний інвалід строкової служби «Артем Бутейко» наганяє страху на призовників історіями про те як на службі заражають особливо небезпечними вірусними хворобами через вакцинацію.

 




«Жертва насильства» ветеранів АТО «Tasha Rom» (ця хоч напевне реальна людина, але явно психічно неосудна) активно ширить мережею плітки про те як військові її постійно ґвалтують під дією невідомих газів, а органи влади зовсім на це не реагують.



   І ці персонажі далеко не єдині на просторах українського фейсбуку. Їх набагато більше, але є спільні риси, що об’єднують переважну більшість:

-          фальшива аватарка, особисті дані;

-          відсутність реальних друзів, які б могли підтвердити існування такої особи;

-          активне уникання будь яких контактів поза повідомленнями в фейсбуці та інших дій, які можуть «спалити» троля.   






Усі тролі володіють українською мовою щоб активно переписуватись з кожним, хто зацікавиться їх вигадками. До останнього будуть відстоювати свої придумані історії, адже легенда кожного – ретельно  пропрацьована з залученням психологів та спеціалістів з SMM.

Як боротись з цією  заразою? Варто пам’ятати: основна ціль троля – розвести вас на емоції, коментування поширення своєї історії, а найбільша цінність для нього – напрацьований за тривалий час акаунт.

Тому алгоритм дій простий: бачите троля – скарга на його сторінку в адміністрацію соцмережі і на все, що він пише і поширює – адміністраторам груп. Бажано долучити до цього якомога більше притомних друзів. Якщо профіль троля врешті буде заблоковано –його багатомісячна праця буде знищена і доведеться починати все з нуля. І в жодному разі не можна реагувати на його писанину (навіть обурливими смайлами чи коментарями, соцмережа все рівно сприймає це як підтвердження зацікавленості в публікації).

Вірте в Україну і підтримуйте ЗСУ!





Немає коментарів:

Дописати коментар