пʼятниця, 16 вересня 2022 р.

На Тернопільщині дізнавались, що таке ІПСО

ІПСО - інформаційно-психологічні спецоперації, інспіровані підрозділами головного управління розвідки російської федерації в українському інформаційному просторі - стали темою циклу тренінгів, що протягом тижня відбулись у містах Кременець та Тернопіль.

Різні аудиторії - військові, журналісти/ки, співробітники/ці бібліотек, педагоги - взяли участь у повчальному та хвилюючому дійстві: розкритті механізму ворожих інформаційних атак різного масштабу та спрямування.

Авторки посібника “Ворожі ІПСО. Як виявити та протистояти?” - тренерки Марія Яремчук та Алла Мегель занурювали аудиторію у вир ворожих задумів. Вони показували, якими особливостями людської психіки користується ворог та як привносить в український інформаційних простір свої наративи. Окрім теоретичних знань, якими військові журналістки озброїли слухачів, вони також показали, як діє ворог на прикладі реальних спецоперацій, що розгортаються в інформаційному просторі України саме зараз.

Учасники/ці тренінгів могли на наочних прикладах матеріалів зі ЗМІ, Ютубу та соцмереж побачити, як ворог нав’язує українській аудиторії свої інформаційні чіпи-меседжі:

- “всі у владі - зрадники”,

- “російська армія - непереможна”,

- “примиренні між виборцями П.О.Порошенка та В.О.Зеленського - неможливе”,

- “хто розмінував Чонгар?”,

- “наші сонечка голі-босі-голодні” тощо.

Тренерки також розповіли, чим для користувачів соцмереж небезпечні сторінки з пошуку зниклих людей й чому навколо обміну полоненими має бути тиша.

Апофеозом тренінгу щоразу ставали практичні поради:

- як визначити, чи ти - в ІПСО,

- як уникнути ролі “корисного ідіота” в інформаційному протистоянні,

- як визначати й уникати інформаційних чіпів,

- як не стати аудиторією ворога й запобігти поширенню ворожої інформації.

7 тренінгів протягом 5 днів, звичайно, не можуть радикально змінити становище в інформаційному просторі. Але в інформаційній війні, як і в реалі, - кожен навчений боєць, чи бійчиня інформаційного фронту - на вагу золота.

Проєкт «Ворожі ІПСО. Як виявити та протистояти?» відбувається в межах реалізації проєкту #ZMINA_2_0 “Субгранти для культурних проєктів” фонду ІЗОЛЯЦІЯ за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст публікації є виключною відповідальністю ФОП Яремчук М.В. і не обов'язково відображає позицію Європейського Союзу.
Немає коментарів:

Дописати коментар