субота, 2 вересня 2023 р.

У Росохачі відкрили меморіальну таблицю

У РОСОХАЧІ ВІДКРИЛИ МЕМОРІАЛЬНУ ТАБЛИЦЮ В ЧЕСТЬ РОСОХАЦЬКОЇ ГРУПИ, А ВОЛОДИМИР МАРМУС ПРЕДСТАВИВ СВОЮ ЧЕРГОВУ КНИГУ
Сьогодні, 1 вересня, у селі Росохач день був насичений цікавими та важливими для наступних поколінь подіями. На фасаді місцевої гімназії урочисто відкрили меморіальну дошку, приурочену подвигу знаменитої Росохацької групи, яка наважилась 50 років тому повстати проти радянської тоталітарної системи. А опісля – керівник тієї ж групи Володимир Мармус вперше представив громадськості свою чергову титанічну працю – книгу «Росохач в контексті історії України».
Тоді, 22 січня 1973 року, вчинок невеличкої групи ще зовсім юних хлопців із Росохача, котрі вивісили у Чорткові 4 національних українських прапори та 19 прокламацій – обговорювали далеко за межами Чортківщини. Більше того, поговорювали, сміливий вчинок наших хлопців розлютив тодішню кремлівську верхівку. Сьогодні – 50 років по тому – українським прапором вже нікого не здивуєш. Але ми, як і тоді – продовжуємо боротись із тоталітарним режимом – спершу з радянською імперією, а тепер з її останньою відрижкою – росією. Сьогодні три легенди, три учасники Росохацької групи – Володимир і Микола Мармуси, Петро Вітів урочисто відкрили меморіальну дошку в честь легендарної юнацької звитяги. Вони і їхній подвиг – увіковічнені назавжди!..
Відразу ж після відкриття таблиці події змістились у місцевий центр культурних послуг. Там Володимир Мармус презентував фундаментальну працю – глибоку, докладну та цікаву історію рідного села, що отримала назву «Росохач в контексті історії України». У цій книзі зібрано усе, адже інформацію автор збирав з 2015 року: там і давня історія поселень, що були на місці Росохача, і історія чи не про кожну тутешню родину, і спогади про ті важкі часи після подвигу, якому виповнилось вже 50 років.
Володимир Шматько подякував Володимиру Мармусу за титанічну працю та повідомив активу села Росохач, що весь наклад, а це 650 книг – будуть надруковані за кошти платників податків громади. Вартість друку книг «Росохач в контексті історії України» обійдеться бюджету в 300 тисяч гривень. «Ця книга вже назавжди увійшла в історію! Ми будемо справжньою єдиною нацією лише тоді, коли знатимемо і пам’ятатимемо своє минуле, без цього, як зауважив автор видання – нікуди!», – зауважив міський голова


Голова Тернопільської кінокомісії Володимир Ханас представив присутнім фільм режисера Юрія Комарова

Немає коментарів:

Дописати коментар