неділя, 3 лютого 2019 р.

Суд над "Свободою"

При світлі телевізійних рамп перший «дубль» влада спартачила…
«Кіна не буде», – промовив хтось з журналістів у коридорі Тернопільського окружного адміністративного суду. Ще б пак! Мабуть, ця судова установа давно не бачила такої кількості людей в одній справі. 24 січня підтримати редакційний колектив газети «Свобода» прийшли до суду багато колег-газетярів, телевізійників, представників громадських організацій і наших відданих прихильників – читачів. За це ми усім безмежно вдячні.

Нагадаємо, цього дня мали судити нас … без нас. Тернопільська обласна рада подала позов до державного реєстратора, аби скасувати реєстраційну дію – реєстрацію товариства з обмеженою відповідальністю «Редакція газети «Свобода». Фактично йшлося про закриття газети – без відома редакційного колективу, передплатників, читачів… Просто знищити читабельну багатотиражну газету… (У минулому середовому номері про цей позов описано детально.)

Але запланованого судилища не відбулося. При світлі телевізійних рамп і великій кількості представників мас-медіа сценарій «тихої» розправи не спрацював. Судове засідання перенесли, щоправда, досі не відомо, на який строк. У коридорі прозвучало, що суддя на лікарняному.

Про безпрецедентну ситуацію – обласна рада проти газети – дізналися в усій Україні. Центральні телеканали виявили зацікавленість і готують телесюжети. Провідні правозахисні організації розцінюють посягання влади на газету не інакше як наступ на свободу поширення інформації. До редакції телефонував всесвітньовідомий український правозахисник Євген Захаров – із з’ясуванням ситуації та пропозицією допомагати у відстоюванні інтересів редакції. У понеділок на порталі «Права людини в Україні» опублікована стаття харківської журналістки Ірини Скачко під назвою «Свобода для «Свободи». Згаданий Інтернет-портал, який доступний трьома мовами, фактично слугує джерелом інформації про права людини в Україні для іноземних представництв, місій та ЗМІ. Здається, обласна влада, взявшись знищувати реформовану газету, навіть і не задумувалася, які наслідки можуть настати, причому не у «містечковому» масштабі…

Про подальші події газета повідомлятиме своїх читачів і надалі. У влади є ще шанс одуматися і погасити у собі жарини помсти.

РЕДАКЦІЙНИЙ КОЛЕКТИВ ГАЗЕТИ
Завтра о 14-й годині у Тернопільському окружному адміністративному суді відбудеться засідання щодо скасування рєєстрації нашого Товариства, а отже й припинення виходу газети "Свобода"

Немає коментарів:

Дописати коментар