вівторок, 22 квітня 2025 р.

«Мандрівний кінотеатр» від «Контінентал»

«Мандрівний кінотеатр» від «Контінентал» — у громадах Тернопільщини!

Запрошуємо вас взяти участь у весняному турі кінопоказів у рамках проєкту «Мандрівний кінотеатр». Ми прагнемо популяризувати якісний український кінематограф у громадах, де працює Компанія та подарувати вам атмосферу справжнього кіносеансу — з великим екраном, якісним звуком і хорошим настроєм!

пʼятниця, 18 квітня 2025 р.

Молитви Страсного тижня: Страсна П'ятниця

Молитва на Страсну П'ятницю.

Господи Ісусе Христе, Викупителю і Спасителю, Агнцю Божий, що був заколений за нас і всіх грішників. Цього дня ми приходимо до підніжжя Твого хреста з каяттям і жалем, і в покорі та послусі сповідуємо, що Ти прийняв на Себе наші провини і наш смуток, поніс покарання за наші гріхи і зцілив нас своїми дорогоцінними ранами. 

Агнець Божий - Викупитель (Івана 19:17-30)

понеділок, 14 квітня 2025 р.

9 днів, як відійшов у засвіти журналіст Ігор Зенонович Дуда.

Нині минає 9 днів, як на 67-му році життя, 7 квітня відійшов у засвіти знаний тернопільський журналіст, публіцист, літератор світлої пам’яті Ігор Зенонович Дуда.
Світлої пам’яті Ігор народився 22 вересня 1958 року у м. Підгайці. Закінчив Чернівецький держуніверситет, працював і співпрацював практично з усіма редакціями тернопільських газет: «Ровесник», «Нова тернопільська газета», «Місто», «20 хвилин», «Свобода» та ін., а також з всеукраїнськими ЗМІ, багатьма тернопільськими сайтами.
Чомусь талановитим, мудрим людям важко знайти шлях у цьому житті... До них безперечно належав п. Ігор, який бачив майбутнє у якійсь елементарній справедливості, де б цінували знання, вміння... Він шукав цю правду у своїх публіцистичних статтях, оглядах, політичній аналітиці, зрештою, у спортивних новинах...

неділя, 13 квітня 2025 р.

Надія Білик: Є шанс вижити і вистояти...


У рамках проєкту «Синьо-жовта стрічка» мала нагоду переглянути фільм режисера Влада Робського «Народжені, щоб жити», продюсером якого виступив Володимир Ханас із Тернополя. Стрічка справила на мене сильне враження, тому вирішила поділитися думками щодо фільму.

Документальні фільми про військових, які зазнали поранень чи пережили полон, на часі. Сьогодні ветеранів війни доволі в українському суспільстві. Більшість з нас не знає, як почуваються вони, хто і що допомагає їм повернутись до життя.

понеділок, 7 квітня 2025 р.

Відкрили меморіальну дошку Ярославу Жебелюку

На фасаді будівлі комунального підприємства «Тернопільська обласна дитяча клінічна лікарня» обласної ради сьогодні відкрили меморіальну дошку загиблому Герою — ортопеду-травматологу медзакладу Ярославу Жебелюку. Почесне право відкрити пам'ятний знак надали матері й сестрі Героя.
Це знак пошани, символ вдячності й нагадування про мужність і жертовність захисника для сучасників і майбутніх поколінь.
 Жебелюк Ярослав родом із Хоросткова. У 2009-ому році закінчив Хоростківську ЗОШ № 2, згодом здобув медичну освіту. Працював лікарем в ортопедо-травматологічному дитячому відділенні та консультативно-діагностичному центрі обласної дитячої клінічної лікарні.

Грамоти обласної ради балеєзнавцям

В Україні тривають заходи з відзначення 140-ї річниці від дня народження видатного вченого, психолога, лікаря, психоаналітика, філософа та педагога Степана Балея.

Головне дійство відбулося 7 лютого в стінах Великобірківського ліцею ім. Степана Балея. Під час круглого столу науковці, краєзнавці, вчителі школи ділилися думками про те, як використати та розвинути творчу спадщину земляка.

пʼятниця, 4 квітня 2025 р.

Спецпогашення марки Степану Балею

У Великих Бірках погасили марку, присвячену психологу, філософу та педагогу Степану Балею. Захід відбувався у Великобірківському ліцеї, який названий на честь науковця. Його приурочили до 140-річчя з дня народження Степана Балея.
Спецпогашення має визначне історичне значення. Саме завдяки йому пам’ять про знаменну дату залишається в історії людства. Ювілейні конверти з відбитком святкового штемпеля займають почесні місця в колекціях філателістів усього світу.

четвер, 3 квітня 2025 р.

Урок патріотизму і кіномарафон "Синьо-жовта стрічка"

 
Сьогодні члени громадської організації «Рух ЗСУ» Vitaliy Marynovskyy Mykhailo Sydor Глова Віктор Тарас Шевчук разом з Володимиром Ханасом та Дмитром Харчуком ветераном російсько-української війни, учасником бойових дій провели урок патріотизму для студентів ТВПУ ресторанного сервісу і торгівлі. Захід відбувся задля виховання молодого покоління, адже патріотично свідома молодь – запорука майбутнього України.

середа, 2 квітня 2025 р.

Володимир Мармус.Героїчна історія. Замість рецензії.

Героїчна історія Росохача – це історія майже кожного українського села, це історія всієї України.

 Володимир Мармус один з тих Героїв, які ціною свого життя разом зі своїми земляками продовжували виборювати нашу свободу.

  Він присвятив дві книги «Росохач в контексті історії України» (812 сторінок друкованого тексту) пам’яті сина Василя, своїм односельцям, своїм побратимам, які зуміли зберегти і передати підростаючому поколінню прагнення до волі і вміння зберігати дух непокори загарбникам України.

середа, 26 березня 2025 р.

Людмила Сновида:Фільми мають формувати емпатію

В КНП «Тернопільська обласна клінічна психоневрологічна лікарня» ТОР відбувся показ документального фільму «Народжені, щоб жити» режисера Влада Робського. Презентував фільм продюсер, голова Тернопільської кінокомісії Володимир Ханас.
Фільм - це проникливі історії про ветеранів війни, які зіткнулися з важкими пораненнями, полоном та посттравматичним стресовим розладом. Кожен з них пройшов складний шлях від усвідомлення нових реалій свого життя до повної адаптації в суспільстві та висот у спорті, професії, стосунках з рідними.

четвер, 20 березня 2025 р.

Оксана Сулима про фільм "Марія"


18 березня 2025 року в конфренц-залі держархіву області в рамках кіномарафону «Синьо-жовта стрічка» відбувся показ документального фільму «Марія», в основу якого лягла історія життя Марії Штепи – зв’язкової УПА «Тополі», 100-річчя від дня народження якої минуло 13 березня цього року.
Відгук глядачки Оксани Сулими
Для мене це один з кращих українських документальних фільмів! І за висвітленням матеріалу, і за грою акторів, і за зйомкою…
Наче на одному диханні проживаєш історію життя однієї людини (а за її історією- тисячі таких же ж доль)…

вівторок, 18 березня 2025 р.

Виставка «З Україною в серці»

Виставка «З Україною в серці» присвячена білоруським героям, які віддали своє життя у боротьбі з російською імперією, і тим, які продовжують цю боротьбу. На виставці будуть представлені портрети загиблих в Україні білоруських героїв, історії їхнього життя та подвигу. Під час виставки демонструватимуться відеоматеріали, в яких білоруські герої розповідатимуть про те, чому вони прийняли рішення приїхати до України та вступити до лав ЗСУ.

пʼятниця, 14 березня 2025 р.

Молитва до Дня українського добровольця

Дорогий Небесний Отче, коли московські окупанти напали на Україну, Ти спонукав тисячі наших співвітчизників без зволікання стати до лав добровольчих формувань задля захисту нашої Вітчизни. Впродовж цієї кривавої війни чимало з них поклали своє життя за свободу і незалежність української держави. Ми дякуємо Тобі за них і обіцяємо зберігати про них незгасну і світлу пам’ять, бути вдячними кожному з них за їхнє жертовне служіння. 

Виповнилося 100 років з дня народження легендарної зв’язкової Марії Штепи

13 березня цього року виповнилося 100 років з дня народження

уродженки села Ромашівка, легендарної зв’язкової УПА Марії Штепи.

З цієї нагоди шанобливо відвідали могилу зв’язкової у селі Білобожниця голова громади Віктор Шепета, депутат сільської ради, директор ПП «Агро-спектр» Марія Горбаль, керівник легендарної Росохацької групи Володимир Мармус та учасники громадської організації «Тернопільська кінокомісія» на чолі з Володимиром Ханасом.

вівторок, 4 березня 2025 р.

У Тернополі вшанували пам'ять Ірини Сеник

 28 лютого в рамках кіномарафону «Синьо-жовта стрічка» у Музеї національно-визвольної боротьби Тернопільщини відбувся захід «Посестри», присвячений українкам - в'язням сумління більшовицьких тюрем і таборів. Вечір-спогад ініціював та проводив голова Тернопільської кінокомісії Володимир Ханас. Про це повідомила Ореслава Хомик.

пʼятниця, 21 лютого 2025 р.

Кампанія на підтримку дітей із синдромом Дауна від ГО "Бебіко"

Є речі, які не купиш за гроші – підтримку, розуміння, відчуття, що ти свій серед своїх.
Але є те, що можна зробити разом – подарувати можливість дітям із синдромом Дауна розвиватися, навчатися, бути впевненими у собі, здійснювати їхні мрії.
Ми запускаємо фандрайзингову кампанію
"Я СВІЙ", щоб зібрати 17 000 грн на психологічну підтримку дітей та молоді з інвалідністю.
Це не просто про заняття – це про віру в себе, про можливість бути почутими, про маленькі, але такі важливі перемоги кожного дня.
Кожна гривня – це крок до великої мрії.
Кожен донат – це доказ, що вони не одні.

неділя, 16 лютого 2025 р.

Військовослужбовці ТРО Медіа отримали почесні відзнаки

Тисячі кілометрів у поїздках фронтом, сотні записаних історій українських героїв, десятки документальних фільмів про національний спротив і одна-єдина віра в українську Перемогу... Саме такою є робота сучасного військового медійника.
З нагоди Дня військового журналіста командувач Сил територіальної оборони ЗСУ генерал-майор Ігор Плахута відзначив військовослужбовців підрозділу ТРО Медіа.

вівторок, 11 лютого 2025 р.

Народжені щоб жити

Коли я сиділа за шкільною партою і слухала на уроках історії України про величних постатей нашої боротьби, то уявити собі не могла, що за своє життя зустріну когось схожого на них. У сьогоднішньому часі героями стали мої однокласники, друзі, знайомі та усі захисники, хто боронять наш край від окупанта.
У с. Колиндяни відбувся показ фільму "Народжені щоб жити". У залі піцерії "Паляниця" зібралася велика кількість свідомих і небайдужих людей. Стрічка дуже життєва і зачіпає до глибини душі, особливо, коли переглядаєш у присутності людей, які безпосередньо знімалися у фільмі: Артем Комісарчук , Tetiana Komisarchuk . Дякуємо Вам, бо Ви - живий приклад стійкості і сили духу.

До 140-ї річниці від дня народження Степана-Максима Балея

📚В Україні тривають заходи з відзначення 140-ї річниці від дня народження видатного вченого, психолога, лікаря, психоаналітика, філософа та педагога Степана Балея. 
Так у Великобірківському ліцеї протягом тижня класними керівниками були проведені виховні години. Педагог-організатор провела вікторину з УС "Однодумці"
11 лютого директор Великобірківського ліцею ім. С. Балея Світлана Чайка  взяла активну участь у круглому столі «Львівсько-Варшавська школа: українсько-польські перетини у філософській царині», до 140-ї річниці з дня народження Степана Балея... А головне дійство відбулося 7 лютого в стінах Великобірківського ліцею ім. Степана Балея. 

Кіномарафон "Синьо-жовта стрічка" триває!

Кіномарафон "Синьо-жовта стрічка" в Музей національно-визвольної боротьби Тернопільщини триває!
6 лютого 2025 р. вcі охочі переглянули перший фільм з документального циклу "“Жива УПА. Тернопільщина” – Галина Кравчук".

четвер, 6 лютого 2025 р.

'Народжені, щоб жити'' в Чорткові

Мав честь долучитися разом з Олег Постоловський та Ірина Брунда до організації перегляду документального фільму, ''Народжені, щоб жити'' в АртГаражі міста Чортків.
Дякую продюсеру Volodymyr Khanas за класний фільм, це історії українських військових, які отримали важкі поранення, але не здалися. Вони продовжують жити, мріяти, будувати плани й надихати. Кожен кадр цього фільму – це свідчення сили духу, мужності та незламності.
Війна забрала у них багато, але не віру в себе.

понеділок, 3 лютого 2025 р.

В Гримайлові вшанували Івана Пулюя

Сьогодні на Чортківщині в селищі Гримайлів, в меморіальному музеї імені Івана Пулюя відбулись заходи з нагоди 180 річниці від дня народження Івана Пулюя. Сам вчений був уродженцем цього містечка, це людина, яка показала, як можна поєднувати науку і патріотизм, бути громадянином світу і залишатися вірним своїй землі.
Його життя - це нагадування, що справжня велич не в гучних словах чи титулах, а в тих змінах, які ми залишаємо після себе. Вчений був переконаний, що рідну науку і культуру необхідно творити рідною мовою.

неділя, 2 лютого 2025 р.

ІІ шаховий турнір пам’яті Василя-Якова Капустинського.

 

У Центрі науки Тернополя відбувся турнір з шахів. Змагання присвячені пам’яті полеглого військового Василя-Якова Капустинського. 25-річний воїн загинув на Луганщині 2 лютого 2023 року. Його проєкти продовжують рідні та друзі.

Майже 70 учасників різного віку змагалися у турнірі з шахів, який відбувається в Тернополі. Змагання присвячені пам’яті полеглого військового Василя-Якова Капустинського.

субота, 1 лютого 2025 р.

Пам’ятка цього місяця сфотографована Максимом Огородником

#календар_памяток
Кожного року Вікімедіа Україна / Wikimedia Ukraine робить невеликим тиражем настільні календарі, присвячені якомусь проєкту.
2025 рік — рік «Вікі любить пам’ятки», тож продовжуємо розказувати трохи про кожен об'єкт у календарі, адже важливо і документувати, і поширювати інформацію про нашу культурну спадщину.
Пам’ятка цього місяця — каплиця святого Миколая у селі Шманьківці Тернопільської області, сфотографована Максимом Огородником 9 лютого 2021 року. Щойновиявлена пам’ятка архітектури.
У статті Українська Вікіпедія написано, що каплицю звели 1869 року на честь скасування панщини в східній околиці села.

пʼятниця, 31 січня 2025 р.

Вберегти дітей від кібернасилля

Війна загострила загрози та злочинні маніпуляції підлітками в соціальних мережах. Зросли випадки розповсюдження шкідливого контенту
серед дітей та молоді. Злочинці в Інтернеті часто використовують методи психологічного впливу, щоб завоювати довіру дитини та змусити її робити те, що вона не хоче. Вони можуть представлятися однолітками, друзями або навіть дорослими, яким можна довіряти...
З метою поширення інформації як не потрапити у тенета злочинців сьогодні у Великобірківському ліцеї для педагогів було організовано показ документальної стрічки "У сітях"

четвер, 30 січня 2025 р.

Коли людей об'єднує вода

Вода відіграє найважливішу роль, оскільки бере участь у багатьох різних механізмах і процесах на Землі. Без води не було б ніякої екосистеми (тварин, птахів, рослин). А яким би без неї виявився клімат – і зовсім складно уявити. Все життя, яке є на планеті, багато в чому сформована саме завдяки воді.Майже всі столиці країн і великі міста розташовані або на березі моря або океану, або біля річки або озера. Справді: Київ стоїть на річці Дніпро, і Париж — річці Сені, Лондон — річці Темзі, Скала на Збручі тощо.

середа, 29 січня 2025 р.

Кібернасилля – це реальна загроза

Сьогоді відбулася онлайн-зустріч, на якій молодь міста Тернополя, обговорили актуальну проблему сексуального насильства над дітьми в інтернеті. Учасники переглянули документальний фільм "У сітях" та обмінялися думками щодо шляхів захисту дітей від цієї загрози.
"З перших днів роботи з дітьми я зрозумів, наскільки важливо готувати їх до викликів сучасного світу. А сьогодні, коли віртуальна реальність стала невід'ємною частиною їхнього життя, питання безпеки в інтернеті набуло особливої гостроти. Кібернасилля – це реальна загроза, яка може завдати шкоди психіці наших дітей." - Вчитель географії, Назарій Жуков��
Захід став важливим кроком у напрямку підвищення обізнаності про цю проблему та об'єднання зусиль для створення безпечного онлайн-середовища для дітей.
#docuclub, #docu_показ, #захисти_дитину

Спецпоказ у Тернополі фільму "Одного літа в Україні"

Спецпоказ у Тернополі фільму "Одного літа в Україні" за участі знімальної групи відбудеться 31 січня о 18-00 в кінотеатрі MIROMAX. Приходьте самі, та запрошуйте друзів.

Стрічка режисера Володимира Тихого. розповідає про війну в Україні очима іноземних добровольців. Головні герої фільму — військові підрозділу Міжнародного легіону Головного управління розвідки МО України (ГУР),підрозділу Ronin Team. які виконують бойові задачі на найгарячіших напрямках фронту.

вівторок, 28 січня 2025 р.

На російській курщині загинув Степан Лех

Цього місяця Степан Лех відзначив 31 рік від дня народження. На жаль, невдовзі жорстока війна обірвала життя захисника. Степан Лех – уродженець села Клювинці Хоростківської громади. Навчався у Коропецькому обласному ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою, Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького. Працював на митниці в Одеській, Чернівецькій та Херсонській областях. З першого дня великої війни став на захист України. Воював на Харківщині, Сумщині та курському напрямку, де й віддав своє життя за свободу та незалежність нашої держави. Вічна пам’ять і слава Герою!

понеділок, 27 січня 2025 р.

Кременецький культурний контекст

Художньо-аналітичний альманах «Кременецький культурний контекст» є міжнародним (українсько-польським) виданням, яке, маючи у складі редакційної ради багатьох відомих в Україні, Польщі та взагалі у світі науковців, письменників, художників, музикантів, творчим або життєвим способом, пов’язаних з стародавнім містечком Кременець, спеціалізується на аналітичному та художньому пізнанні світу. 

Події, про які розповідають автори часопису, можуть бути фрагментом історії української культури, як у статті доктора філософських наук та письменника-романіста Петра Кралюка «Борис Тен: радянський, нерадянський, антирадянський?», або у статті доктора філологічних наук Володимира Звиняцьковського «Депозитарій історичної пам’яті чи територія її формування», над якими ламатимуть голови науковці. А можуть бути власне елементами самої української культури, як, наприклад, фрагмент майбутнього роману відомого українського письменника Василя Махна «Краснопис для ліворуких» або новела знаної літераторки Дзвінки Торохтушко «Потік Ірва». Особливе місце серед авторів займають, звичайно, поети. Це може бути авторитетний та улюблений читачами Борис Щавурський, популярний поет-пісняр Сергій Лазо, а можуть бути і молоді автори Павло Старух, Анастасія Михайлюк. Звичайно, не забуваємо й тих, хто вже давно в історії літератури, але далеко не все з написаного дійшло до читачів, як це сталося з віршами кременчанки Галини Гордасевич.

четвер, 23 січня 2025 р.

“Вони дивляться на нас з неба…”

Сьогодні, в рамках проєкту «Дивись українське!» спільно з Тернопіллям мандрує Docudays UA в Центральна міська бібліотека Тернопіль демонстрували документальний фільм “Вони дивляться на нас з неба…” Це дебютна стрічка режисерки Тетяни Скиби, яка розповідає історії полеглих Героїв Володимира Вітіва та Василя Мармуса – синів учасників “Росохацької групи”.
Полеглим Василю Мармусу було 30 років, Володимиру Вітіву – 44. Спогадами про них у фільмі діляться рідні, близькі, знайомі.

середа, 22 січня 2025 р.

Молитва до Дня Соборності України

Отче небесний, з Твоєї ласки 22 січня 1919 року на Софійській площі столиці України був проголошений Акт Злуки українських земель, відбулося їхнє об'єднання в єдину соборну Українську державу. Важким і тернистим, сповненим великих випробувань, важких втрат, незагойного болю і страждань був шлях нашої Батьківщини до втілення державності та соборності в життя. 

Боже наш, ми весь час підносили до Тебе молитви за єдність і Ти вказував нам на чому вона ґрунтується і плекається. Ти завжди милостиво провадив нас, давав сили, зміцнював у вірі і надії, загоював наші рани, скеровував до мудрості, просвічував і освячував Своєю живою і вічною правдою, котра не минає і житиме повіки. 

Нині, в часи, коли жорстокий ворог знову зазіхає на нашу землю, дай нам вірності Тобі і покладання на Тебе. Дай нам правдивої єдності, усвідомлення відповідальності одне за одного, за Українську державу, за благословенне сьогодення і майбутнє для нас, наших дітей та онуків, спаси нас і помилуй. Заради Ісуса Христа, амінь. 

понеділок, 20 січня 2025 р.

"Народжені, щоб жити" в Теофіполі

19 січня у БібліоХабі Теофіпільської селищної ради відбувся показ документальної дилогії «Народжені, щоб жити» - режисера Владислава Робського, продюсера Володимира Ханаса.
Це 4 історії ветеранів ЗСУ, які отримали поранення під час російсько-української війни, про те, як вони влаштовують свій побут та особисте життя, про що мріють і чого уже встигли досягти. 
Героєм другої серії документальної дилогії «Народжені, щоб жити» є наш земляк, який пережив війну, полон, важке поранення, ветеран-доброволець нашої громади Артем Комісарчук.

субота, 18 січня 2025 р.

"Квітка Середньовіччя" в Тернополі


Шановні тернополяни і гості Файного міста!
Запрошуємо Вас завітати до нас на Зимову іконописну авторську школу "Квітка Середньовіччя" Андрія Майовця у м. Тернопіль.Іконописна школа триватиме з 20 по 26 січня 2025 р., відбуватиметься у Катехитичному класі церкви Успіння Пресвятої Богородиці на Острозького, 55.
Раді Вас бачити на школі.
Подробиці Координаторка і менеджерка школи Соломія Табака +380964154237

пʼятниця, 10 січня 2025 р.

Помер Василь Хлистун

Про смерть Василя Хлистуна повідомив Відділ культури Великоберезовицької селищної ради
"Наш Василь Петрович, наш Василь, наш Василько,наш Васильок, завжди ніжно із теплотою ми називали нашого соловейка, автора та виконавця хіта «Хлопці будем жити» ,Заслуженого артиста Україіни , відомого Тернопільського співака ВАСИЛЯ ХЛИСТУНА. Сьогодні його душа покинула цей земний шлях і прямує на зустріч до Господа.
Не віриться і страшно болить ….
Чоловік, батько, дідусь, друг - доброта і щира душа!
Для нас, його колег та друзів він назавжди залишиться в пам’яті, як Людина з великим серцем, яка завжди була готова допомогти, поспівчувати, підтримати, щиро обійняти .