понеділок, 30 вересня 2019 р.
Зборів. Музей "Зборівська битва" (2019)
Зборівський історично-краєзнавчий музей "Зборівська битва" (м.Зборів, Тернопільська область, вулиця Козацька, 45). Експозиція, присвячена визвольним змаганням.
Мітки:
визвольні змагання,
Зборів,
Зборівська битва,
минувшина,
музеї,
УСС
субота, 28 вересня 2019 р.
Музей "Зборівська битва 1649 року" (2019)
Історично-краєзнавчий музей «Зборівська битва» (м.Зборів, Тернопільська область, вул.Козацька,45. Директор – Богдан Макогін). Автор відеослайду - Тарас Коковський.
Коротка довідка:
Мітки:
Зборів,
Зборівська битва,
історія,
козацтво,
минувшина,
тарас коковський
пʼятниця, 27 вересня 2019 р.
п.Олег Шупляк. Живопис. Виставка у Зборові (2019)
#Зборів #ОлегШупляк #картиниілюзії #Живопис #виставки #музеї
У Зборівському історично-краєзнавчому музеї "Зборівська битва" (Зборів, вул.Козацька,13, директор п.Богдан Макогін) триває виставка картин "Соколиний рід" -- знаного в Україні та світі митця - п.Олега Шупляка (Олег Шупляк р.н.1967), заслуженого художника України
Мітки:
виставка,
двовзори,
живопис,
Зборів,
Олег Шупляк,
тарас коковський
четвер, 26 вересня 2019 р.
Соціокультурна діяльність:від теорії до практики
Викладачі кафедри інформаційної та соціокультурної діяльності ТНЕУ разом із студентами першого й четвертого курсів спеціальностей "Менеджмент соціокультурної діяльності" та "Інформаційна аналітика та PR-технології" були запрошені до участі в пресконференції, присвяченій впровадженню проєкту "Створення музею-скансену черняхівської культури. Перші кроки". Інформаційний захід відбувся 25 вересня у бібліотеці-музеї "Літературне Тернопілля".
середа, 25 вересня 2019 р.
вівторок, 24 вересня 2019 р.
"Лицар духу:пам'яті Ігора Герети".
Сьогодні, напередодні 81річниці з дня народження нашого краянина Ігора Герети відбулася презентація - спогад "Пам'яті Ігору Гереті".Організатором заходу була Мілана Кадиляк, педагог - організатор Тернопільського ліцею № 21 - спеціалізованої мистецької школи ім.І.Герети та бібліотекар Марія Гаврон. Учні - ведучі Христина Юхименко, Аліна Шевченко, Христина Тимочко та Олеся Комар розповіли цікаві факти з життєвого шляху Ігора Герети. На світлині Вокальний ансамбль викладачів "Сольвія".
понеділок, 23 вересня 2019 р.
Про створення музею-скансену у Чернелеві-Руському
Село Чернелів-Руський Тернопільського району завдяки Ігорю Гереті, легенді української археології, відоме нині в наукових колах в усьому світі. Відкрите ним поховання у цьому селі фактично є найбільшим об’єктом розкопок черняхівської культури. Йдеться про поховання готів, котрі колись населяли величезні території Європи.
На цьому місці, у майбутньому планується звести музей-скансен черняхівської культури.
четвер, 19 вересня 2019 р.
Кідрук у Тернополі - буде новий "двіж"
Письменник Макс Кідрук вирушає в чергову мандрівку країною, аби презентувати
новий роман «Доки світло не згасне назавжди». Цьогоріч розмова буде не лише
про книгу, а й про спеціально розроблений до неї мобільний додаток.
новий роман «Доки світло не згасне назавжди». Цьогоріч розмова буде не лише
про книгу, а й про спеціально розроблений до неї мобільний додаток.
До міста Тернопіль завітає 25 вересня.
Презентація відбудеться о 19:00, в Палаці Кіно (вул. Франка, 8).
Презентація відбудеться о 19:00, в Палаці Кіно (вул. Франка, 8).
середа, 18 вересня 2019 р.
Книга новел "Цвіт споришу"

Мітки:
НК Богдан,
новели,
нові видання,
тарас коковський
понеділок, 16 вересня 2019 р.
2,5 мільйони переглядів "Тернопіль сьогодні"
Іменка "Тернопіль сьогодні" сьогодні отримала два з половиною мільйона переглядів. Перша інформація появилася 21 грудня 2010 року " Вчора відбулося чергове засідання оновленої робочої групи з підготовки Статуту Тернополя". Перший мільйон зафіксовано 5 серпня 2018 року. Другий мільйон 13 травня 2019 року. Всього на іменці 3412 публікацій Цікаво за скільки часу буде три мільйони?
субота, 14 вересня 2019 р.
Тернопільська кінокомісія вітає з Днем українського кіно
Де́нь украї́нського кіно́ — національне професійне свято працівників кінематографії, яке відзначається в Україні щорічно у другу суботу вересня.
Статус офіційного державного професійного свята він отримав в 1996 році.
Тернопільська кінокомісія (голова Леонід Бицюра) вітає всіх причетних до цього свята Видиво Богдана Голича
четвер, 12 вересня 2019 р.
Ігор Крочак: Про війну та оборону
Щоб молоді політики що зараз засідають в парламенті від партії "Слуга народу" і не мають політично-дипломатичного досвіду та досвіду розбудови Збройних Сил задумались над уроками історії України!!!
Добрі люди можуть, звичайно, вважати, що існує якийсь оригінальний спосіб обеззброювати і перемагати противника без пролиття великої кількості крові, вони вільні також думати, що саме в цьому і полягають справжні досягнення мистецтва воювати.
вівторок, 10 вересня 2019 р.
Смертний хоровод дітей
31 липня у «Свободі» вийшла перша стаття «Коли вони вмирали, їм дзвони не грали…», де вперше були опубліковані імена розстріляних (з Тернополя, Зборівського та Тернопільського районів) енкавеесівцями у Великому Глибочку 28 червня 1941 року. Після цієї публікації були телефонні дзвінки як у редакцію газети, так і до краєзнавця з с. Великий Глибочок Мирона Сагайдака. Як розповідав пан Мирон, телефонували навіть зі США. Люди слізно дякували, бо давно зверталися у різні архіви у пошуках подальшої долі своїх родичів, які були позначені як зниклі безвісти. В середу у газеті «Свобода» вийде стаття про людей зі Зборівського району, яких призвали у 1941 р. в радянську армію і які у «Книзі пам’яті» зазначені як зниклі безвісти, а насправді були знищені у Великому Глибочку. Ще одна чорна сторінка нашої трагічної історії буде розкрита.
неділя, 8 вересня 2019 р.
вівторок, 3 вересня 2019 р.
Не стало Ярослава Бачинського
На 64 році життя відійшов у вічність народний журналіст Тернопілля Ярослав Бачинський. Так свого часу його влучно охарактеризував уже теж покійний голова обласного осередку НСЖУ Микола Ротман. І хоч такого звання немає на офіційному рівні, Ярослав Мар’янович заслужив його завдяки повазі від краян. На Тернопіллі немає жодного населенного пункту, де б за 50-річну творчу діяльність не ступала нога Бачинського. Ярослав, виходець із села Бедриківці Заліщицького району, залишився вірним рідній землі, присвятивши більшість із своїх публікацій і радіопередач аграріям та загалом жителям сільської місцевості.
понеділок, 2 вересня 2019 р.
Музей-скансен у Чернелеві-Руському
1 вересня у Чернелеві-Руському на замовлення Байковецької об'єднаної територіальної громади Тернопільська кінокомісія/Ternopil Film Commission розпочала зйомки документального фільму "Музей-скансен черняхівської культури" . Про початок зйомок розповідає Володимир Ханас. Видиво Максима Мельника
Підписатися на:
Дописи (Atom)