середа, 10 травня 2023 р.

ХІІІ Нобелівські читання в гімназії «Гармонія»

ХІІІ Нобелівські читання в гімназії «Гармонія» Галицького фахового коледжу імені В’ячеслава Чорновола
Нобелівські читання –
Наукові гімназії надбАння.
Біографії відомих людей вивчати,
Досягнення світового рівня знати,
Бажання пізнаннЯ світу формувати,
Патріотизм у серці й діях звеличати.
Нобелівських читань основне завдання –
Запалити в юних серцях вогник наукового осяяння.
Власне, сьогодні запалювали цей вогник осяяння на ХІІІ Нобелівських читаннях в гімназії «Гармонія». Людина витонченого інтелекту і титанічної праці, Альфред Нобель, залишив у спадок людству величезний капітал. Як це «працює» дізнавались гімназисти від своїх однокласників та гостей Нобелівських читань. Про надзвичайно пізнавальний характер заходу, про сучасні тенденції Нобелівського руху в Україні можна сказати чимало. Гімназисти ретельно підготувались із вчителями-консультантами до виступів. Цьогоріч говорили про знакові для України постаті в сузір’ї інтелектуалів-нобеліантів: фізик Жорж Шарпак, родом з Рівненщини, Ілля Мечников – з Харківщини, хімік Роальд Гоффманн народився в Золочеві тоді ще Тернопільського повіту, письменник Шмуель Агнон – з Бучаччини теж на Тернопільщині, а Саймон Кузнець освіту й роботу здобував спочатку в Харкові.
І, звичайно, мова йшла про премію миру. Її отримали українська правозахисна організація Центр громадянських свобод, Міжнародний Меморіал та білоруський правозахисник Олесь Біляцький. Очолює українську організацію та представляла її на врученні премії Олександра Матвійчук.
Цікаве спілкування виникло в гімназистів із гостем Нобелівських читань Андрієм Мядвєдєвим – білоруським журналістом, співробітником правозахисної організації «Вясна», керівником якої є Нобелівський лауреат Олесь Біляцький. Високу оцінку роботам гімназистів дав Володимир Ханас – історик, краєзнавець, член організації спілки журналістів України. Колекцію нагород на нобелівську тематику, монет із зображеннями лауреатів Нобелівської премії презентував відомий фалерист, просвітянин Михайло Тимошик.

Немає коментарів:

Дописати коментар