середа, 17 травня 2023 р.

Екологічні проблеми річок Тернопілля

Як повідомила Ольга ГордієнкоСьогодні відбулося засідання Docudays UA Кіноклубу Бебіко за участі голови Тернопільської кінокомісії - Volodymyr Khanas ! Після перегляду фільму режисерки Олесі Моргунець-Ісаєнко " І кожна річка" відбулася зацікавлена дискусія про екологічні проблеми сучасності, які особливо загострилися під час війни. Дякуємо Ivan Mudryi за гостинність!

#docuclub #docu_показ

Володимир Ханас зокрема відзначив 7 кроків для збереження річок України. Зокрема наголосив, що високорозвинені закордонні країни вже давно пройшли етап безрозсудного нищення річок та надмірного використання водних ресурсів і активно займаються збереженням та відновленням природних річкових екосистем. На жаль, частина українського бізнесу та можновладців досі керується радянським принципом «підкорення природи людиною» та ідеями «повороту сибірських річок». Тому в даний момент триває масове будівництво гребель на незайманих річках Карпат, призупинена, але не відмінена, підготовка до будівництва каскаду гідроелектростанцій в одному з 7 природних чудес України Дністровському каньйоні. Недобросовісні підприємці забруднюють річки неочищеними стоками та використовують воду з річок в надмірних обсягах. Зараз важко оцінити шкоду завдану екосистемі російською агресією. І мова йде як про райони активних бойових дій, так і навантаження на екосистему в місцях відселення ВПО .Якщо не зробити рішучих кроків зараз - то ми втратимо наші річки назавжди!

Мережа DOCU/CLUB фінансується Посольством Швеції в Україні, Національним фондом на підтримку демократії (NED) та Fondation de France.
Думки, висновки чи рекомендації належать автор(к)ам та упорядникам/-цям цієї публікації та не обов'язково відбивають погляди урядів чи благодійних організацій цих країн. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автор(к)и та упорядники/-ці.

Немає коментарів:

Дописати коментар