понеділок, 30 грудня 2024 р.
З турботою про майбутнє
Цей проєкт – не просто допомога, це простір для розвитку, спілкування та впевненого майбутнього. Тут кожна дитина отримує турботу, підтримку і любов, які дають їй можливість розвиватися, навчатися і знаходити друзів. Це місце, де створюються незабутні моменти щастя та впевненості в собі.
Дякуємо всім, хто долучився до цього важливого проєкту!
вівторок, 17 грудня 2024 р.
Вручена кінопремія "Сонячний гербарій"
14 грудня у Харкові пройшла церемонія вручення першої Національної дитячої кінопремії «Сонячний гербарій». Відзнака започаткована у 2024 році та вручалась у 14 номінаціях.
Засновником виступив онлайн-кінотеатр КіноБути (https://cinever.com.ua), платформа, яка пропонує для вільного перегляду фільми та програми, створені дітьми зі всієї України.
субота, 14 грудня 2024 р.
Показ фільму "Мова" для жителів Тернопільської громади
11 грудня 2024 року в нашій територіальній громаді відбувся особливий захід – показ документального фільму "Мова", який зібрав людей різних поколінь для спільного перегляду та обговорення.
Ця стрічка зачепила найглибші струни наших душ, адже порушує важливі теми: ідентичність, зв'язок поколінь та роль мови в об'єднанні суспільства.
пʼятниця, 13 грудня 2024 р.
Намасте. Сучасна драма
"Намасте" сповнена поезії, відвертих діалогів і символізму, де навіть найменші деталі знаходять своє місце, відкриваючи глядачам новий погляд на звичні речі. Це історія про людяність, яку не знищити ні війною, ні відстанню.
"Південний кордон" у Білецькій гімназії
На запрошення директора Білецької гімназії ім. Соломії Крушельницької Романа Грабаса відбулася засідання кіноклубу Docudays UA при ГО "Тернопільська кінокомісія". Модераторка заходу Соня Гунько представила фільм режисера Сергія Лисенка "Південний кордон" та гостей гімназії - голову Тернопільської кінокомісії Володимира Ханаса та відомих волонтерів Тернопільщини Зеновія Білоуса та Ірину Ханенко. Після перегляду фільму була зацікавлена розмова про роль волонтерів у суспільстві та важливість громадянського активізму.
четвер, 12 грудня 2024 р.
С.Юнгер, роман "Плем'я". Уроки війни.
УРОКИ ВІЙНИ
Єдина роль, у якій солдатам ніколи не дозволено бачити себе під час бойових дій, — це роль жертви, тому що через пасивність, притаманну жертвам, вони можуть загинути. Таке сприйняття з них вибивають криками та постійними тренуваннями задовго до того, як вони наблизяться до поля бою. Але коли вони повертаються додому, на них дивляться з таким співчуттям, що це часто позбавляє їх можливості бути повноцінними членами суспільства. Деякі з них справді є недієздатними, і про таких людей потрібно дбати негайно, — але тільки уявіть, як заплутує таке ставлення решту з них.
субота, 7 грудня 2024 р.
Відкрилась фотовиставка “Чарівні миттєвості часу”
Фотовиставку Максима Огородника “Чарівні миттєвості часу” відкрили у Тернопільській центральній міській бібліотеці 5 грудня. Роботи фотохудожника показали в межах Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. На фото автора закарбовані краєвиди Тернопільщини в різні пори року, також від любить фотографувати котів.
середа, 4 грудня 2024 р.
Книжкова полиця: Себастьян Юнгер "Плем'я"
***
Єдине, що можна сказати про колапс суспільства, це те, що принаймні на деякий час усі стають рівними. У 1915 році землетрус менш ніж за хвилину вбив 30 000 людей в Авеццано в Італії. У найбільш постраждалих районах рівень смертності становив 96 відсотків. Багаті загинули разом із бідними, і практично всі, хто вижив, були негайно втягнуті в найелементарнішу боротьбу за виживання: їм потрібна була їжа, їм потрібна була вода, їм потрібен був притулок, їм потрібно було рятувати живих і ховати мертвих. Землетрус робить можливим те, що закон лише обіцяє, але не підтримує на практиці, — рівність усіх людей.
Себастьян Юнгер, роман «Плем‘я».
вівторок, 3 грудня 2024 р.
Наталя Дрозд:Тенденція до централізації влади
Декілька тез мого виступу:
Взаємодія між центральною владою та місцевим самоврядуванням зазнала суттєвих змін після російського вторгнення. Воєнний стан створює сприятливі умови для централізації влади і це негативно позначається на умовах роботи місцевого самоврядування. Цей процес має бути обмеженим і не порушувати баланс влад у державі.
понеділок, 2 грудня 2024 р.
У Тернополі відкриється виставка “Із полум’я зродились”
Героями проєкту стали відомі захисники, серед яких Герой України, льотчик Вадим Ворошилов “Karaya”, Давид Касаткін “Хімік”, Юлія Паєвська “Тайра”, Тата Кеплер, Леонід Остальцев.
вівторок, 26 листопада 2024 р.
Нескорені херсонці з дядьком Гришею
...
Дядя Гриша був в Тернополі тиждень, як завжди працював - збирав кошти для своїх "підшефних" батальйонів, а ще був на презентації книги про Народних героїв України. Він - один з них, і я не знаю людини, яка більше заслуговує на це звання. Довіра до дяді Гриші абсолютна, жоден політик чи жоден банк, якому віддають свої гроші, такої довіри ніколи не матиме... Людина неймовірної сили... Але... Йому потрібні ми. Я це відчула.
неділя, 24 листопада 2024 р.
Тернопіль попрощався з Миколою Головенком
З перших днів повномасштабної війни Микола добровільно пішов на фронт, хоч мав законні підстави для демобілізації. Він захищав Україну на нулі, у самому пеклі Покровського напрямку на Донеччині.
12 листопада Микола перестав виходити на зв’язок. Дружина Олена, рідні сподівалися на диво, хоч побратими та командування підтверджували, що Микола загинув.
І в Тернополі житиме еласмотерій
Присутніх зібралось чимало!

Всім було цікаво почути про одомашненого доісторичного еласмотерія; людей, що падають з верхніх полиць і об’єднуютбся заради помсти; про вечірку, де раптом трапляється щось страшне, смішне і геть нестерпне... Ви лиш уявіть: декотрі персонажі на сторінках оживають, щоб тут же померти!
середа, 20 листопада 2024 р.
"Потяг до життя" представили в Тернополі
Режисер Олександр Тіменко опрацював понад 100 годин унікального відеоматеріалу, знятого під час евакуаційних рейсів. Усе, що відбувалося, описують очевидці. Розповідями про свій досвід поїздок «Укрзалізницею» під час війни також діляться експрем’єр Великої Британії Борис Джонсон, голлівудський актор Орландо Блум та футболіст Андрій Шевченко. Спецпокази фільму розпочали з Тернопільщини – батьківщини продюсерки та авторки сценарію стрічки Галини Храпко, яка приїхала на спецпоказ.
понеділок, 18 листопада 2024 р.
Володимир Ханас: Фестиваль – він як дерево...

пʼятниця, 15 листопада 2024 р.
Спецпоказ фільму «Потяг до життя» у Тернополі






середа, 13 листопада 2024 р.
Черговий меморандум Центру життєстійкості
Маємо чудову новину! Наш Центр життєстійкості Тернопільської ТГ підписав меморандум про співпрацю з Міжнародною Антинаркотичною Асоціацією.
Ця угода відкриває нові можливості для реалізації спільних програм та заходів, які спрямовані на підтримку психічного здоров'я, розвиток життєстійкості та допомогу тим, хто потребує додаткових ресурсів для боротьби з труднощами. Співпраця з Міжнародною Антинаркотичною Асоціацією дозволить нам об'єднати зусилля та ресурси, щоб надавати ще ефективнішу підтримку нашим учасникам.центр
вівторок, 12 листопада 2024 р.
В ЗУНУ говорили про Стефанію Шабатуру
Ми мали змогу почути живі свідчення та спогади про життя і творчість легендарної художниці-дисидентки Стефанії Шабатури від її двоюрідної сестри Тетяни Романишин, членкині Марійського Товариства Мирослави Онищук, а також директора музею митрополита Андрея Шептицького о. Севастіяна.
неділя, 10 листопада 2024 р.
Мандрівний Docudays UA в Гримайлівському ліцеї
У цьому документальному фільмі переплітаються теми спорідненості між людиною й природою.
пʼятниця, 8 листопада 2024 р.
Допрем"єрний показ "Прифронтового життя. Сумщина"

7 листопада 2024 р. в Музей національно-визвольної боротьби Тернопільщини відбувся допрем'єрний показ документального фільму Марії Яремчук "Прифронтове життя. Сумщина". Допрем'єрний показ.
Кінострічка розповідає, як і чим всі роки війни живуть місцеві мешканці. Як пережили й переживають сусідство фронту, постійні ракетні обстріли й бомбардування, наплив військових, хвилі поранених бійців? Як допомагають Збройним Силам України і підтримують один одного? Яким вбачають своє майбутнє.
В інтернет-сітях
На заході окрім перегляду фільму, також обговорили проблему сексуального насилля в інтернеті в Україні та ознайомились з порталами підтримки, протидії та захисту.
Під час опитування, багато людей підтвердили, що стикались з надсиланням не бажаних інтимних фото в інтернеті.
середа, 6 листопада 2024 р.
Нескорений дух палаючого серця
Мандрівний Docudays UA у ЦБС Тернополя
вівторок, 5 листопада 2024 р.
"Київські файли" в тернопільському архіві
Стрічка занурює в час, коли особисті життя людей руйнувала параноя радянського режиму, і показує, як на них впливала ця маніакальна недовіра. Фільм розповідає про українську дисидентку, нідерландського шпигуна-аматора та французьку туристку, яку 50 років тому зрадив «коханий», які натрапляють в архіві на справи, відкриті на них самих. І поринають у спогади та інші факти які супроводжували їх тогочасне життя.
неділя, 3 листопада 2024 р.
"Прифронтове життя.Сумщина" в Тернополі
Цього року документалісти досліджували життя прифронтових громад Сумської області.
Прифронтова Сумщина – регіон, де війна різонула до крові навіть тих, хто не потрапив під прямий ворожий вогонь. Географічне розташування на кордоні з росією – причина і умова тісних взаємовідносин до 2014 року. Далі – поступовий, а з 24 лютого 2022 року – різкий обрив усіх стосунків, знищення усіх шляхів порозуміння.
четвер, 31 жовтня 2024 р.
Docudays UA примандрував у Кременець
На світлині: директор музею Андрій Левчук, Володимир та Василь Ханаси, Валентин Молодечкін та пані Наталія Віцинська, яка приїхала до нас на подію з Кишинева (Музей євреїв Молдови).
Християни в епоху Google
У нас є всесвітня павутина. Чи це сприяє утвердженню у нас Христа вдома, в Церкві чи у світі? Чи прославляє Бога те, що ми знаємо про Нього більше з пародій і насмішок, аніж з Його Слова? Більше з уявлень про Нього, ніж з того, що Він сам сказав? Чи має це якісь наслідки для нас і для Церкви? Звісно, що має.
Вирощування помідорів як ностальгія
"Прифронтове життя. Сумщина"
Команда продакшену «Сектор Правди» на чолі з режисеркою Марією Яремчук за підтримки Українського Культурного Фонду завершила роботу над третім фільмом документального циклу «Прифронтове життя».
Цього року документалісти досліджували життя прифронтових громад Сумської області.
Прифронтова Сумщина - регіон, де війна різонула до крові навіть тих, хто не потрапив під прямий ворожий вогонь. Географічне розташування на кордоні з росією - причина і умова тісних взаємовідносин до 2014 року. Далі - поступовий, а з 24 лютого 2022 року - різкий обрив усіх стосунків, знищення усіх шляхів порозуміння.
середа, 30 жовтня 2024 р.
21 й Мандрівний стартував у Єднанні поколінь
неділя, 27 жовтня 2024 р.
Екскурсія від Миколи Горбаля
субота, 26 жовтня 2024 р.
У Тернополі відбулась прем'єра фільму Владислава Робського
Прем'єра двосерійного документального фільму “Народжені, щоб жити” відбулася у Тернополі 24 жовтня. В музеї національно-визвольної боротьби показали першу серію відеопроєкту. Режисер фільму Владислав Робський, продюсер Володимир Ханас.
«Народжені, щоб жити» — це чотири нариси про ветеранів війни і АТО/ООС, яким війна залишила інвалідність та посттравматичний стресовий розлад (ПТСР). Це історії звичайних хлопців, які ходять з нами одними вулицями, маючи за плечима війну та її наслідки на своєму тілі та душі. Як вони влаштовують свій побут та особисте життя, про що мріють і чого уже встигли досягти, чого прагнуть – усе це у цьому циклі телефільмів, — розповідають учасники знімальної групи.
четвер, 24 жовтня 2024 р.
Артем Комісарчук в "Народжені щоб жити"
Складно судити, не переживши. Але спеціалісти кажуть, що душевні поранення заживають набагато довше і складніше, ніж тілесні. Саме такі рани душі ще й досі лікує ветеран-доброволець Артем Комісарчук, якому присвячено четверту новелу документального проєкту "Народжені щоб жити".
Тернополянин Артем Комісарчук з дитинства мав тонке і чуйне серце. Батьки згадують, що у них вдома постійно жили поранені тваринки і птахи.
середа, 23 жовтня 2024 р.
Вадим Зябліцев в "Народжені щоб жити"
Вадим був звільненим від військової служби, проте з літа 2014 року добивався, щоб його забрали на фронт. Він був з тих, хто ходив до воєнкомату, як на роботу. І добився. Спочатку потрапив на навчання, потім - на фронт. Згодом воєнна доля закинула підрозділ Вадима під Дебальцеве.
вівторок, 22 жовтня 2024 р.
Молитва за Україну і народ
Вдар над головами лиходіїв, байдужих до страждань та болю інших, хабарників, ненажерливих крадіїв, розкрадачів народного добра, котрим Ти піклуєшся про нас, - у праведний дзвін свого гніву, кари і справедливості, щоб вони заклякли на місці від тремтячого страху, а перед їхніми очима постала картина пекла та мук, на котрі вони прирекли себе власноруч, наживаючись на людській біді, обплутані зажерливістю, спокусами, гріховними пожаданням, які нищать та вбивають тіло і душу.
Дорожня карта ветерана Тернопільщини
"Дорожню карту ветерана Тернопільщини" – важливий інструмент для наших героїв, розроблений фахівцями Центру життєстійкості Тернопільської ТГ спільно з ветеранами.
Ця ініціатива виникла за зверненням самих ветеранів, які прагнули отримати чітке та зрозуміле керівництво щодо доступних соціальних, медичних та психологічних послуг, а також можливостей для подальшої адаптації до мирного життя.
"Народжені, щоб жити" прем'єра 24 жовтня
Обидві серії проєкту розповідають особисті історії чотирьох ветеранів з інвалідністю: Вадима Зябліцева, Олександра Швецова, Василя Стуженка та Артема Комісарчука.
Кожен з них отримав поранення на полі бою, пройшов складний шлях від усвідомлення нових реалій свого життя до повної адаптації в суспільстві та висот у спорті, професії, стосунках з рідними.
четвер, 17 жовтня 2024 р.
"Деталі піщаного годинника" Миколи Горбаля
"Синьо-жовта стрічка" у Дубенському замку.
Кіномарафон організувала громадська організація "Тернопільська кінокомісія" за підтримки Служби зв’язків з громадськістю Командування Сил тероборони "ТРО МЕДІА". Триватиме марафон 3 місяці. Кінопокази планують не лише в Тернополі, але й у Рівненській, Хмельницькій, Чернівецькій, Івано-Франківській та Кіровоградській областях
Нині кіномарафон "Синьо-жовта стрічка" завітав у Дубенський замок. У тронній залі відбулась зустріч з організатором, керівником громадської організації "Тернопільська кінокомісія" Володимиром Ханасом.