четвер, 28 січня 2016 р.

Нові надходження до фонду Василя Дідюка28 січня 2016 року держархів області відвідав племінник громадсько-політичного діяча Василя Степановича Дідюка, Богдан Дідюк. Він передав на державне зберігання регіональні річники «Тернопілля’95» та «Тернопілля’96», які були подаровані родині п.В.Дідюка в 1996, 1997 роках.

Директор архіву Федір Полянський подякував через пана Богдана родині нашого знаного земляка Василя Дідюка за передані на державне зберігання документи та матеріали, які увійшли в архівний фонд «Дідюк Василь Степанович – журналіст, діяч української діаспори в Канаді». У цих джерелах розкрито багатогранну діяльність, спрямовану на збереження і розвиток української культури в умовах еміграції, а також на розвиток тісних контактів із рідною землею. Колектив архіву висловлює також подяку і має надію на подальше продовження доброї та потрібної співпраці щодо збереження документальної спадщини громадсько-політичного діяча, журналіста, письменника, гумориста та редактора Василя Степановича Дідюка.

Оксана Сулима, головний спеціаліст відділу інформації та використання документів ДАТО.

(фото Ігоря Крочака)


Довідково : Василь Дідюк – політичний діяч, журналіст, редактор, літератор, гуморист- сатирик. Сьогодні його ім’я дістає в Україні все ширший розголос, хоч донедавна було знане тільки вузькому колу спеціалістів і дослідників літератури, а в роки тоталітарного комуністичного режиму було під суворою забороною. Однак справедливість перемагає й історична правда відновлюється, незважаючи на численні перепони і об’єктивні труднощі. Книги Василя Дідюка, видані у діаспорі, повертаються на рідну землю, як птиці з далекого вирію. ( http://zolotapektoral.te.ua/desyat-rokiv-tomu-v-kanadi-perestalo-bytysya-sertse-vasylya-didyuka-z-kryvoluky.html )

Немає коментарів:

Дописати коментар