пʼятниця, 22 січня 2016 р.

На кордоні Тернопільської та Хмельницької областей провели акцію «Збруч – ріка єднання!»

На кордоні Тернопільської та Хмельницької областей 22 січня відбулася уже традиційна акція «Збруч – ріка єднання!», присвячена Дню Соборності та Свободи України.

На мості через річку Збруч зустрілися представники громади, духовенства та влади двох сусідніх областей.
Саме так відзначали це свято і у 1919 році. Тоді українці Сходу і Заходу також зустрілися на мості, пройшли у центр Підволочиська та на головному майдані зачитали Акт злуки українських земель.
Тепер, через 97 років,  обравши центром проведення заходів мости та населені пункти поблизу ріки Збруч, на території Тернопільщини та Хмельниччини, організатори мали намір продемонструвати усім, що не існує меж чи перепон, які б ділили Україну.
Участь у заході взяли голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна, голова обласної ради Віктор Овчарук, представники структурних підрозділів обласної державної адміністрації.Розпочалися урочистості у м. Волочиськ спільною молитвою за мир і спокій в Україні. Відтак хвилиною мовчання вшанували пам`ять тих, хто поліг у боротьбі за територіальну цілісність і незалежність України.
«Україна переживала складні періоди на своєму історичному шляху, - наголосив у своєму виступі голова Тернопільської ОДА Степан Барна. - Так скдалося, що землі наших предків здавна були вододілом між різними націями та народностями,  державами чи навіть світоглядними цивілізаціями. Жодна країна в світі не зазнавала таких переділів та асиміляційних змін, як наша. Але ми вистояли, ми збереглися як нація, ми маємо свій внутрішній ідентифікаційний  стержень – і саме цим ми сильні. Для нас воззєднання українських земель – це гостра необхідність, це історична потреба, зрештою, це відображення нашої сутності. Сьогодні ми тут, щоб вкотре показати – наші історія має події, якими ми гордимося. Акт  Злуки українських земель – це символ, який тільки зараз, знову захищаючи свою територіальну цінність на Сході, ми починаємо розуміти».


Очільник краю звернувся до всіх присутніх з просьбою забути про політику, про чвари та розбрат і згадати: ми всі є українцями.

 «Так,  як наші предки прагнули єднання українських земель, так ми сьогодні повинні прагнути духовного єднання української нації», - зауважив Степан Барна.

За матеріалом сайту ТОДА (http://www.oda.te.gov.ua/main/ua/news/detail/110459.htm )


P.S. Добре і архиважливо що незважаючи на усі політичні перипетії сьогодення, українці обидвох областей як і увесь загал суспільства думаючих громадян нашої держави розуміють значимість та вікопомність події що відбулася 22 січня 1919 року у Києві. Добре що цього року на урочистій сцені міжобласного свята голова ТОДА Степан Барна вручив нагороду «Захиснику Вітчизни» колишньому бійцю 128-ї гірсько-піхотної бригади ЗСУ Віктору Барняку (уродженець Підволочиського району Тернопільської області) на такому зібранні братерства. Віктор Барняк, коли я разом з іншими волонтерами та журналістами вітав його з нагородою, сказав що дуже цінує що це відбулось у такий памятний день. Взнавши що наша волонтерська група «Схід та Захід єдині» весь січень та лютий 2015 року працювала на «Дебальцівському виступі» де він воював, по солдатськи щиро сказав:- мій позивний «Ветиринар», дякую вам хлопці…
По простому кажучи на таких, багатьох українцях, що реально захищають ідеали Акту Злуки 1919 року і суверенності України, вже в новітній час, в зоні військового протистояння російсько-української війни на Донбасі, зараз тримається ідея Соборності нашої держави, не більше і не менше ніж у 1919-му !


 Ігор Крочак 

Немає коментарів:

Дописати коментар