Щоб не нагромаджувати пост великою кількістю тексту, програму семінару та інформацію про доповідачів долучу для ознайомлення.
Стратегічна дискусія вдалася на всі сто. Було дійсно дуже цікаво і інформативно, адвокатам видали концентровану, точну і актуальну інформацію про порушення прав адвокатів, превентивну діяльність адвоката щодо захисту його прав та інтересів його клієнта, та уникнення їх професійного порушення.
Тут обговорили і як має бути обладнане робоче місце адвоката, як має виглядати адвокатське досьє щоб воно було захищене адвокатською таємницею, і як належним чином укладати договір про надання правової допомоги. По цих темах я оглянувся і зрозумів, що в мене, та що там в мене, в більшості адвокатів, непочатий край роботи щодо облаштування робочого місця, удосконалення адвокатського досьє, покращення стратегії спілкування із клієнтами.
Коли почали говорити про порушення прав адвокатів які мали місце в Тернопільській області оживилася дискусія, адвокати ради адвокатів, що були на затриманнях адвокатів працівниками НАБУ чи СБУ, розповіли про такі порушення, таке свавілля правоохоронних органів, що волосся на голові шевелилося. Я і сам за доручення центру з надання безоплатної правової допомоги в Тернопільській області був на таких затриманнях і мені доводилося неодноразово просити працівника НАБУ, а потім фактично вимагати щоб ті дали мені нагоду конфіденційно поспілкуватися з клієнтом, тут відзначу, що на іншому такому ж затриманні працівники НАБУ поводили себе тактовно та в межах закону, все ж таки необхідно враховувати людський фактор.
З нашої такої живої бесіди я зрозумів, що адвокатура, на привеликий жаль на сьогоднішній день слабка, слабка тому, що законодавець її такою зробив і тут вірно сказав голова ради адвокатів Міщенко В.В.: «Без змін в чинне кримінальне процесуальне законодавство України позитивних змін очікувати не варто, профільний закон не захищає діяльність адвоката в повній мірі». Я впевнений, що тут прокурори не погодяться і скажуть, що все в адвокатів добре, але перш ніж таке стверджувати необхідно побувати в «шкурі» адвоката, а ще подивіться на ресурс яким володієте і порівняйте повноваження.
Звучали також гасла: «адвокати повинні бути єдині», «тільки гуртом ми зможемо…». Це і дійсно так, але чи зможуть адвокати, які за роки зазнали значної профдеформації, тобто змінилися під тиском професії, подолати постійні внутрішні поклики все ставити під сумнів та нікому не вірити і не довіряти. Дуже хотілося б вже сьогодні бачити адвокатів, що стоять один за одним стіною.
Розглянуті та обговорені теми є актуальними для адвокатів, не тому, що всі ми посередники, хабарники, рішали і взагалі люди погані тому хочемо вберегтися, а тому, що адвокат, на мою думку, сьогодні вже набуває вагоме значення в кримінальному і цивільному процесі, своїми діями і словом може стати, так сказати, неугодним певним людям в зв’язку із чим стає жертвою обшуків, перевірок і отримує на свою голову масу проблем.
Ще пригадав такий цікавий факт, що розповідав нам адвокат Марк Сегал, так ось, в США прокурор понесе серйозне покарання за те, що використав очевидно недопустимий доказ в суді, який суд потім визнав таким. Марк розповів, що прокурору вигідніше і більш безпечніше відмовитися від обвинувачення аніж будувати його на недопустимому доказі. От вам і тема для майбутніх реформ прокуратури).
Кожен адвокат в результаті таких стратегічних дискусій виніс для себе певні уроки, особисто я вже почав приводити в точнішу відповідність вимогам своє робоче місце, досьє.
І справді дуже хочу щоб адвокатура стала ще більш згуртованою, дружнішою і сильнішою, особисто я помагатиму чим зможу всім колегам.
Немає коментарів:
Дописати коментар