середа, 16 листопада 2016 р.

Олеся Красновська: Назад в минуле?

Трошки позгадувала, витратила час, та пошукала інформацію про боротьбу із снігом у попередні роки. Такі ми вже люди, що за тиждень - два забуваємо про такий колапс, про ті неприбрані вулиці, кучугури снігу, зламані руки, ноги, машини у заторах, маршрутки. Думаю, наші місцеві керманичі десь на це й розраховують, що сніг за кілька днів розтане, а в людей буде спогад, ну напевно, як від вирваного зуба. Трохи не приємно, але переживуть. Вже таке проходили, правда?:)

Я не один рік працюю у журналістиці, і приблизно, як відомий місцевий астролог, можу прогнозувати коли і в який період буде та чи інша публікація на офіційних сайтах. З передостаннього, що місто готове до зими, з останнього -- всіх штрафуватимуть, і всі погані через те, що місто не настільки було готове на ділі, як на словах.
Давайте трошки проведу нас всіх по історії, завдяки тим же публікаціях. 2012 рік, сайт міської ради (http://www.rada.te.ua/novyny/13837.html) розказує, "Щодня понад 50 одиниць техніки та 300 комунальників здійснюють роботи з ліквідації снігових заметів". Запамятайте скільки техніки було чотири роки тому.
Лютий 2013 рік (http://www.rada.te.ua/novyny/14405.html): "Сергій Надал притягнув до відповідальності комунальників за погане прибирання міста від снігу". Згідно інформації тоді під "роздачу" попали Лесів, Стемковський та інші. Як йшлося у повідмоленні "За неналежне прибирання міста від снігу, погану організацію роботи дорожніх служб Сергій Надал притягнув до відповідальності комунальників. Суворе попередження отримав заступник міського голови, який курує житлово-комунальне господарство. Начальник управління ЖКГ, керівник КП «МШЕД», інші члени оперативного штабу отримали догани."
Щось нагадує, чи не так? Але й це ще не все. Йдемо далі. Таки страшна та сила -- інтернет :)
Березень 2013 рік. Снігу, як ото зараз в нас. Попередня інформація - до боротьби готові, далі, http://www.rada.te.ua/novyny/14574.html. Заступник міського голови казав тоді "На дороги міста вийшло близько тисячі комунальників, задіяно шість піскорозкидачів, близько 16 одиниць снігоочисної техніки (трактори зі щітками, які працювали у паркових зонах і на тротуарах). Грейдери залучатимемо після того, як подіє піщано-сольова суміш".
Тоді транспорт був паралізований. Звичайно, не стільки часу як зараз, але щось схоже десь вже бачили. Журналісти тоді писали: "на дорогах Тернополя, станом на 11 годину ранку 15 березня не помічено жодної снігоочисної машини та жодного працівника комунальних служб." (http://zaxid.net/news/showNews.do…)
А тепер наше сьогодення. З останнього брифінгу міський голова розповідає "Підрядна організація не виконала свої зобов’язання: із 12 одиниць техніки на прибирання вийшли сім"
(https://te.20minut.ua/…/miskiy-golova-ternopolya-pribiralni…). І знову штрафуватимуть, вияснятимуть, шукатимуть винних. Але подумаймо, як за чотири роки можна було так познущатися з міста, що з 50 одиниць техніки у 2012 році -- нині маємо 12, а сім тільки прибирає??!!! Якось не по господарськи це все...
Якщо у мене вдома було три лопати, якими можна було відгрібати сніг, то я, як господиня дому напевно дізналася б швидше, що чомусь лопат зменшилося в рази, і в результаті залишилося якась одна, зламана. А коли за пару днів до снігопаду синоптики кажуть, буде сніг, то робила б щось, аби якнайшвидше з ним впоратися. А не розказувала дітям і сусідам, що в разі чого, я без проблем, як той супермен, кинуся у бій.
Скоро може потепління буде, сніг і сам розтане. У міській раді втруть лоба і знову роказуватимуть, що до всього готові...
Знимка і текст Олеся Красновська

Немає коментарів:

Дописати коментар