середа, 18 жовтня 2017 р.

Анонси фільмів Docudays UA в Тернополі 3-5 листопада

Під час  прес-конференції регіональних координаторів показів Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA у Тернопільській області: Володимира ХанасаЛеоніда Бицюри та Олександра Степаненка було анонсовано триденний відкритий показ фільмів у Палаці Кіно. Фільми демонструватимуться для всіх категорій глядачів 3-5 листопада. Нижче ви можете ознайомитися з програмою показів та анонсами фільмів і, відповідно, спланувати свій час.
Місцевий партнер показів фільмів - Творче об'єднання "Кінохвиля".  Перегляд фільмів - безкоштовний.


3 листопада.
15.00 - Процес: Російська держава проти Олега Сенцова / The Trial: The State of Russia vs Oleg Sentsov
         70 хв, Естонія, Польща, Чехія, 2017
          Реж. Аскольд Курков
Показ документальної стрічки «Процес. Російська держава проти Олега Сенцова» режисера Аскольда Курова – спеціальна подія цьогорічного фестивалю.
Зйомки фільму про незаконно ув'язненого в Росії українського кінорежисера Олега Сенцова розпочалися в липні 2014 року. У серпні 2015 року Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив Олега Сенцова до 20-ти років ув'язнення. Олега звинувачують у підготовці терактів у Криму, анексованому Росією.
«Назва фільму «Процес» – це не лише судовий процес над Олегом Сенцовим, – поділився в коментарі режисерАскольд Куров. – Це також ті процеси, які відбуваються в суспільстві й державі. І «кафкіанського» там і справді багато. Насамперед це вся абсурдність того, що відбувається. Наприклад, коли як доказ причетності Олега до Правого Сектора та його симпатій до ідей фашизму додається абсолютно антифашистський фільм «Звичайний фашизм» Ромма. Або, наприклад, під час першого обшуку Олега не знайшли нічого, проте під час другого обшуку в ізоляторі дивовижним чином виявили пістолет і гранату, загорнуті в газету «Cinemotion». І, як пожартував Олег, вони з таким самим успіхом могли загорнути їх у постер його фільму, щоб уже ні для кого не залишилося жодних сумнівів».
«Але найголовнішим у паралелі з романом Кафки «Процес», звісно ж, є те, що людина стикається із цією машиною й цією системою, з якою неможливо вступити в жоден діалог. Така система існує та діє за власним сценарієм, і результат заздалегідь відомий. Долі Олега й Кольченка наперед визначені, і просто потрібна уся ця вистава, у якій люди удають суддів і прокурорів».
16.10 - Живі й нескорені / Alive and Undefeated
            20 хв, Україна, 2016
            Реж. : Дарія Гірна
В українській конкурсній програмі цьогорічного Docudays - 13 короткометражних картин. Три з них присвячені темі декомунізації, що триває в країні. Серед цих картин, буде показаний короткометражний документальний фільм "Живі та нескорені". Його відзняла команда молодих українських журналістів, що приїхала знімати сюжет у Червоноград. Сюжет фільму: про два хори — «Нескорених» та «Живу пам’ять». В першому співають націоналісти, а другий об’єднав представників «руської общини». Не дивлячись на такі різні погляди, обидва хори уживаються в червоноградському будинку культури.
16.30 -18.00 - перерва


18. 00 - Народжені бути вільними / Born to be free
          74 хв, Великобританія, Росія, 2017
          Режисер: Ґаяне Петросян
Цей фільм – викривальне розслідування глобальної торгівлі дикими морськими ссавцями від трьох відважних журналісток-дайверок Ґаї, Тані та Юлії. Їхня подорож приводить нас до найвіддаленіших куточків Росії і вперше дозволяє глядачу побачити, як жахливо поводяться з китами, дельфінами та моржами, а також відкрити для себе корупцію, що пронизує цей жорстокий міжнародний бізнес.
19.15 - Укриття / Refuge
            21хв, Україна, 2016
             Реж. Анастасія Максимчук
Історія зоозахисника і доґхантера, які стикаються в невидимій війні за визначення поняття людяності в країні, де занадто часто громадяни змушені діяти замість уряду.


4 листопада, Палац кіно
15.00 - “Боротьба Джамали"
             29 хв., Швеція, 2017
             Реж. Елін Йонсон
Це дуже особистий і потужний портрет надзвичайно талановитої жінки, а також пісні і виступу, які пролили світло на історичні події та сучасну політичну ситуацію. Журналістка Елін Йонссон зафільмувала життя Джамали та її родини в Україні і Криму, змалювавши її трагічну сімейну історію та нинішню неспокійну ситуацію і складність становища кримських татар у наш час.
15.30 - Війна химер / The War of Chimeras
            94 хв, Латвія, україна, німеччина, 2016
           Реж. Анастасія та Марія Старожицькі
Історія про війну, кохання та смерть, відзнята її безпосередніми учасниками. За кадром, а потім і в кадрі двоє: хлопець та дівчина. Він пішов добровольцем, вона поїхала туди, звідки щойно пішла війна. Він потрапив у Іловайський котел, втратив найближчих побратимів, вона, подорожуючи розбитими містами, намагається зрозуміти сутність війни та кохання. І обоє відверто розповідають один одному, що відчувають під час військових дій, виходу з котла, спроби жити разом і нової, вже спільної подорожі на передову.

Офіційний трейлер фільму

17.10 - Ці речі, ці спогади / These Objects, Those Memories
30 хв, Південна Африка, 2015
Реж. Роджер Горн
Це фільм із розділеним екраном, що зосереджується на матеріальному, зокрема культурі жінок-мігранток із Зімбабве, які нині живуть у Кейптауні (Південна Африка). Досліджуючи предмети, які вони взяли з собою, речі, які вони відправили на батьківщину, те, що вони покинули, і пов’язані з ними спогади, фільм показує історії радості, втрати і надії на повернення до Зімбабве.

5 листопада , Палац кіно,

17. 00 Моя донька Нора / My Daughter Nora
           16 хв, Бельгія, Франція, 2016
          Реж. Ясна Країновіч
Нора, донька Саміри, поїхала до Сирії у травні 2013 року. Відтоді мати заглядає під кожен камінь, намагаючись її знайти. Цей фільм – лист, який Саміра написала Норі. Він спостерігає за Самірою, поки та бореться, щоб не дозволити іншим молодим людям поїхати, поки прямує до кордону із Сирією. Камера спостерігає за болісним повсякденням, у якому вона розривається між надією і страхом втратити доньку на війні.

17.20 - Щоденник / The Diary
            34 хв,Україна, 2016
            Реж. Олександра Чупріна
Денису - 14. Він отримує двійки, рубиться в Доту і шукає себе. “Щоденник - твоє обличчя”, - кажуть йому у школі. У відповідь він створює альтернативний відеощоденник, де відверто розмірковує про те, що дійсно турбує його. Ми - за лаштунками підліткового життя. Який він - шлях дорослішання?

18.00 - Домашні ігри / Home Games
             17 хв, Великобританія, Україна, Франція, 2017
            Реж. Аліса Коваленко
Фільм зображує життя Аліни Шилової, 20-річної киянки, яку може врятувати від бідності захоплення футболом. Наразі дівчина професійно займається спортом, але обставини складаються неоднозначно: раптово помирає мати Аліни, і на руках у юної спортсменки лишаються маленькі брат і сестра – 6-річний Ренат і 7-річна Регіна. Аліна стає їм за матір. Її спортивна кар’єра на межі провалу. Уся їхня сім’я мешкає у тісній однокімнатній квартирі. Аліна хоче для брата і сестри кращого дитинства, ніж було у неї. Чи вистачить їй сили, аби впоратись з усіма труднощами? Як виграти матч свого життя, коли можливості і обставини проти тебе?

18.40 - В іншому світі / In Another World
             26 хв, Польща, 2016
             Реж. Анна Бединська
У 40-річної Касі двоє дітей-підлітків, щасливий шлюб, її кохає чоловік. Вона жінка середнього класу з високим рівнем освіти, обімає посаду менеджера. Її життя чудово організоване, вона досягає успіху у будь-якій справі. Одного дня її спокійне та досконале життя руйнує новина про те, що вона вагітна дитиною з синдромом Дауна. У цей момент вона може вирішити: народити або зробити аборт. Але їй не подобається жодне з цих рішень. Кожне з них призведе до драматичних наслідків і травм. Камера стежить за нею протягом більш ніж шести місяців, документуючи її душевний стан та емоції. Аж до останньої сцени фільму – пологів.

19.10 - У пошуках кращої долі / The World We Live In: Wandering Workers in Germany
            17 хв, Німеччина, 2016
            Реж. Ганна Фішер
Кілька випадків трудової експлуатації робітників-мігрантів із країн Східної Європи широко відомі громадськості. У цьому фільмі зображено життя трьох заробітчан. Це будівельник з Болгарії, який живе на вулицях Франкфурта, збираючи пляшки задля грошей на прожиття. Це жінка з Румунії, яка живе в кімнаті готелю разом із доньками. Щодня вона йде на пошуки роботи. І пенсіонер із Болгарії – водій вантажівки, який живе на трасі протягом чотирьох місяців, щоб підтримувати сім’ю вдома. Їхнє повсякдення позначене похмурою монотонністю та відірваністю від суспільства, але вони все одно не облишили надій на краще життя.

19.30 Між іншим / Meanwhile
          25 хв, Україна, 2016
          Реж. Юлія Алпен, Микита Лисько, Олександра Васина, Наталка Целюба
«Між іншим»складається з реальних історій українських мігранток в Європі, які розповідають, чому вирішили змінити місце проживання і які мотиви ними керували.

20.00 - Історія зимового саду / The Winter Garden’s Tale
          20 хв, Україна, 2017
          Реж. Семен Мозговий
Історія фільму базується на долі Павільону квітникарства колишнього ВДНГ та його літньої працівниці – Валентини Вороніної,  яка підтримує цей простір, вкладаючи туди своє життя, коли раптом приходять зміни. Після сорока п’яти років роботи її просять піти на пенсію. Та Вороніна не погоджується, бо вважає, що всі рослини без неї загинуть. 

Немає коментарів:

Дописати коментар